Polityka i Społeczeństwo

Zniszczenie Sądu Najwyższego to dopiero początek. W kolejce czekają już…

Zniszczenie Sądu Najwyższego to dopiero początek. W kolejce czekają już...
fot. flickr/KPRM

…media

Powiedzenie, że Prawo i Sprawiedliwość rządzi w sposób agresywny, bezkompromisowy i nie bacząc na konstytucyjny porządek to eufemizm. Partia Kaczyńskiego robi co może, by przemodelować nasz kraj na swoją modłę. Najpierw padł Trybunał Konstytucyjny, by umożliwić przepychanie przez Sejm przeróżnych bubli prawnych i ustaw pisanych na kolanie, bez ryzyka, że TK je zakwestionuje. Jednocześnie z atakiem na sąd konstytucyjny nastąpiło zawłaszczenie mediów publicznych i przemodelowanie ich na tzw. media narodowe. W tle zaś obywał się skok na spółki skarbu państwa.

Rok 2017 to już brak jakichkolwiek hamulców ze strony Jarosława Kaczyńskiego i spółki. Dopiero pół roku za pasem, a już doświadczyliśmy #LexSzyszko, rozmontowania Krajowej Rady Sądownictwa, zamachu na Sąd Najwyższy, czy zamiatania afery SKOK pod dywan. To jednak nie koniec jazdy po bandzie.

Jak widać, wszystkie te działania uchodzą PiS na sucho. Nie zmienia to faktu, że prezes nie lubi jak patrzy się mu na ręce i nagłaśnia działania jego partii, raz po raz zwracając uwagę opinii publicznej na błędy, zaniechania, afery czy łamanie prawa. Dlatego też po demontażu wymiaru sprawiedliwości przyjdzie kolej na prywatne media. Chodzi oczywiście o media rządowi nieprzychylne. Portale spod znaku tzw. “niezależnych” czy prawicowych nie tylko mogą spać spokojnie, co czekać na kolejne frukty ze spółek skarbu państwa.

Kampania propagandowa wymierzona w media komercyjne już się zresztą zaczęła.

Jak widać budowa narracji o tym, że media komercyjne są gorsze od totalnej opozycji, już ruszyła. Najprawdopodobniej będzie to wstęp do uchwalenia tzw. ustawy dekoncentracyjnej, mającej na celu rozbicie takich marek jak TVN, Newsweek czy Forbes. A wszystko pod płaszczykiem repolonizacji mediów, która tak naprawdę ma na celu ograniczenie wolności słowa i ułatwienie TVP bezkarnego siania nieprawdziwej propagandy.

Cała władza w ręku jednej partii, brak niezależnego sądownictwa, podporządkowana prokuratora, cenzura, propaganda w mediach… Brzmi znajomo, nieprawdaż? Wygląda na to, że wraca PRL bis, firmowany przez PiS…

fot. flickr/KPRM

Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Media Tygodnia
Ładowanie