Po godzinach

Znamy prawdziwy powód wycinki w Puszczy Białowieskiej. Kornik okazał się być…

Znamy prawdziwy powód wycinki w Puszczy Białowieskiej. Kornik okazał się być...
fot. flickr/KPRM/Twitter

… wrogiem ojczyzny!

Od dłuższego czasu trwa masowa wycinka drzew w Puszczy Białowieskiej. Minister środowiska Jan Szyszko (jakkolwiek zabawnie to brzmi) twierdzi, że chore drzewa trzeba wycinać, gdyż są one zaatakowane przez tzw. kornika drukarza. Resort tłumaczy się, że niewycinanie drzew to narażanie tych jeszcze zdrowych na atak kornika.

Opozycja i część opinii społecznej z kolei wietrzy podstęp. Najbardziej zagorzali przeciwnicy obozu rządzącego twierdzą, że PiS wycina masowo drzewa, gdyż potrzebuje uzbierać pieniądze na kolejną kampanię, a środki łatwo pozyskać ze sprzedaży drewna. Tak czy siak sprawa jest wysoce kontrowersyjna, a to chociażby dlatego, że Puszcza Białowieska znajduje się na liście Światowego Dziedzictwa UNESCO.

Krytycy działań dobrej zmiany twierdzą, że politycy PiS mówią prawdę wyłącznie, gdy się pomylą. Wychodzi jednak na to, że w sprawie wycinki drzew w Puszczy Białowieskiej Jan Szyszko nie kłamał. Faktycznie powodem zmasowanej akcji jest kornik drukarz. Lecz nie chodzi tu bynajmniej o względy biologiczne, czy baczenie na dobro ekosystemu puszczy.

Okazuje się, że kornik drukarz został uznany za wroga ojczyzny. Dlatego też szkodnik ten musi umrzeć, a wraz nim drzewa, w których się zadomowił. Jak inaczej wytłumaczyć to zdjęcie straży leśnej, która pod naramiennikiem z białym orzełkiem ma wszywkę: “śmierć wrogom ojczyzny”?

https://twitter.com/Exen/status/901050591711043584

Wygląda na to, że kornik poważnie podpadł władzom państwowym. A że szerzy się ostatnio moda na nowoczesny patriotyzm, czy hołdowanie żołnierzom wyklętym, to nie może być tak, że jakiś tam kornik będzie polskiemu narodowi pluł w twarz. Nie będzie i koniec. Nie po to wstawaliśmy z kolan…

fot. flickr/KPRM/Twitter

Facebook Comments

Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media - wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.

Michał Górski

Społeczniak, renegat, często idący pod prąd. Chciałby żyć w lepszej Polsce, ale Polska nie chce być lepsza. Wyśmiewa absurdy, wytyka głupotę, ale nie ma monopolu na rację. Dlatego walczy po swojemu, nie waląc głową w mur.

Media Tygodnia

Ładowanie