Po godzinach

Zaskakująca teoria Tomasza Terlikowskiego. Porównuje prawicowych polityków do postaci z „Gwiezdnych Wojen”?

Kontrowersyjny i ultraprawicowy komentator prawicowych mediów, były naczelny Telewizji Republika Tomasz Terlikowski był dzisiaj gościem rozmowy w TOK FM. Tym razem nie pojawił się w radiu jako polityczny komentator, by głosić swoje teorie o wyższości kościoła polskiego nad tym z Watykanu lub opowiadać o swojej nieustannej walce z genderyzmem, homoseksualizmem czy lewactwem tylko jako fan słynnej sagi “Gwiezdne Wojny”. Okazało się jednak, że choć rozmowa raczej miała dotyczyć najnowszego filmu z Sagi czyli “Ostatniego Jedi”, rozmowa bardzo szybko zeszła na tematy polityczne. Redaktor Terlikowski ujawnił bowiem, że dla niego i jego kolegów z prawej strony sceny politycznej istnieje duże podobieństwo ich środowiska z filmowymi rebeliantami walczącymi z Imperium Zła.

– Bardzo długo polska prawica, która jest mi bardzo bliska, traktowała siebie właśnie jak rebeliantów, którzy mają przeciwko sobie imperium. Imperium, które ma do swojej dyspozycji media, które ma władze i największych właścicieli. Prawicowcy widzieli siebie, jako garstkę buntowników, którzy się temu imperium opierają, tworząc struktury niemal podziemne  – opowiadał Terlikowski, zaznaczając jednocześnie z pewną dozą samokrytycyzmu, że była w tym jednak pewna przesada.

Odnosząc się do najnowszej części sagi prawicowy komentator także próbował ją interpretować na bieżące potrzeby polityczne przedstawiając obrazy w niej zawarte jako krytykę konsumeryzmu. – Imperium wyzyskuje ludzi, planety, przyrodę – mówił Terlikowski. A prowadzący program Tomasz Stawiszyński zwracał uwagę, że zło, które symbolizuje imperium może być też rozumiane jako świat technologii.

Komentujący teorię prawicowego na portalu bardzo szybko znaleźli więcej podobieństw postaci Gwiezdnych Wojen do polityków prawicy. Mariusz Błaszczak jako Jar Jar Binks, Antoni Macierewicz jako gen. Grievous czy Ryszard Terlecki jako Chewbacca, pomysłów nie brakuje. Okazuje się jednak, że poszukując już podobieństw rządzącej partii do stron konfliktu w Gwiezdnych Wojnach bardziej pasuje tu przyrównanie prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego do mrocznego Sitha, Darth Sidiousa.

Redaktor Terlikowski jest jak widać prawicowcem z krwi i kości i każdy spór, nawet filmowy potrafi przełożyć na otaczającą nas rzeczywistość. Pytanie jednak czy tym razem nie odleciał przypadkiem do galaktyki far far away…

Źródło: TOK FM

fot. flickr/KPRM

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media - wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.

Michał Kuczyński

Michał Kuczyński - Absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego. Z zamiłowania bloger i autor tekstów o charakterze publicystycznym. Interesuje się polityką i ekonomią. Prywatnie miłośnik piłki nożnej, muzyki rockowej i dobrego kina. Niegdyś zapalony wiolonczelista.
Zapraszam na mojego Twittera - @KuczynskiM

Media Tygodnia

Ładowanie