Polityka i społeczeństwo

Zabawna sytuacja na twitterowym koncie PiS. Jeden z trolli internetowych zapomniał się przelogować

Dobra zmiana znana jest z tego, że do swoich działań w sieci wykorzystuje zastępy internetowych trolli. Trollowanie to subtelna sztuka, nie polega wyłącznie na atakowaniu przeciwników politycznych, ale też na odpieraniu działań zaczepnych z ich strony, a także często na chwaleniu pod niebiosa aktywności rządzących. Fenomen trollingu oparty jest na tworzeniu fikcyjnych kont, za pomocą których dokonuje się spustoszenia w internecie. Zjawisko to jest szczególnie popularne na portalach społecznościowych, takich jak Facebook czy Twitter.

Wszystko to wydaje się proste w użyciu. Pojedynczy troll obsługuje często kilka lub kilkanaście fikcyjnych kont. Musi zatem pamiętać o tym, żeby się przelogować, zanim zacznie kąsać. Paradoksalnie dosyć często zdarza się sytuacja, że dany troll zapomni zmienić konto, np. odpowiadając samem sobie. Wygląda to co najmniej komicznie.

Niby takie proste, a jednak wpadki się zdarzają. Najnowszy przykład tego, jak bardzo nieudany trolling może być szkodliwy, wypłynął wczoraj. Mianowice na oficjalnym twitterowym koncie Prawa i Sprawiedliwości została podana informacja o porozumieniu z prezydentem Andrzejem Dudą w kluczowej kwestii z zakresu tzw. reformy sądownictwa. Na teoretycznie spontaniczną odpowiedź internautów nie trzeba było długo czekać. Na ręce PiS szybko zaczęły płynąć pozytywne opinie i gratulacje. Sęk w tym, że wszystkie zostały wysłanego przez jedno i to samo konto. Najwyraźniej jeden z trolli dobrej zmiany zapomniał o tym, że konta trzeba jednak zmieniać, zanim napisze się kolejny komentarz…

https://twitter.com/ivicasson/status/916571177325334531

Jak widać trollować też trzeba umieć. W przeciwnym wypadku można się szybko wystawić na pośmiewisko…

fot. flickr/KPRM

POLUB NAS NA FACEBOOKU

 

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.

Rafał Nowakowski

Facebook

Facebook By Weblizar Powered By Weblizar

Media Tygodnia

Ładowanie