Polityka i społeczeństwo

Zabawna sytuacja na twitterowym koncie PiS. Jeden z trolli internetowych zapomniał się przelogować

Dobra zmiana znana jest z tego, że do swoich działań w sieci wykorzystuje zastępy internetowych trolli. Trollowanie to subtelna sztuka, nie polega wyłącznie na atakowaniu przeciwników politycznych, ale też na odpieraniu działań zaczepnych z ich strony, a także często na chwaleniu pod niebiosa aktywności rządzących. Fenomen trollingu oparty jest na tworzeniu fikcyjnych kont, za pomocą których dokonuje się spustoszenia w internecie. Zjawisko to jest szczególnie popularne na portalach społecznościowych, takich jak Facebook czy Twitter.

Wszystko to wydaje się proste w użyciu. Pojedynczy troll obsługuje często kilka lub kilkanaście fikcyjnych kont. Musi zatem pamiętać o tym, żeby się przelogować, zanim zacznie kąsać. Paradoksalnie dosyć często zdarza się sytuacja, że dany troll zapomni zmienić konto, np. odpowiadając samem sobie. Wygląda to co najmniej komicznie.

Niby takie proste, a jednak wpadki się zdarzają. Najnowszy przykład tego, jak bardzo nieudany trolling może być szkodliwy, wypłynął wczoraj. Mianowice na oficjalnym twitterowym koncie Prawa i Sprawiedliwości została podana informacja o porozumieniu z prezydentem Andrzejem Dudą w kluczowej kwestii z zakresu tzw. reformy sądownictwa. Na teoretycznie spontaniczną odpowiedź internautów nie trzeba było długo czekać. Na ręce PiS szybko zaczęły płynąć pozytywne opinie i gratulacje. Sęk w tym, że wszystkie zostały wysłanego przez jedno i to samo konto. Najwyraźniej jeden z trolli dobrej zmiany zapomniał o tym, że konta trzeba jednak zmieniać, zanim napisze się kolejny komentarz…

https://twitter.com/ivicasson/status/916571177325334531

Jak widać trollować też trzeba umieć. W przeciwnym wypadku można się szybko wystawić na pośmiewisko…

fot. flickr/KPRM

POLUB NAS NA FACEBOOKU

 

Facebook Comments

Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media - wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.

Media Tygodnia

Ładowanie