Polityka i społeczeństwo

Wyszło na jaw, jak posłowie PiS głosowali ws. Sądu Najwyższego. Narracja partii rządzącej wali się jak domek z kart

Kto choć odrobinę śledzi zawieruchę wokół tzw. reformy sądownictwa, ten wie, że według partii rządzącej sądy są siedliskiem zła i wynaturzenia, zaś sami sędziowie to gorliwi obrońcy układu. Największą zakałą jest oczywiście Sąd Najwyższy, o którego przejęcie tak pieczołowicie walczy dobra zmiana.

Nieważne, że Sąd Najwyższy jest PiSowi potrzebny do przejęcia wymiaru sprawiedliwości jako takiego, oraz do stwierdzania ważności wyborów. Zamiast jednak skupiać się na prawdziwych przesłankach działań Prawa i Sprawiedliwości (swoją drogą nazwa tej partii z dnia na dzień brzmi coraz bardziej kuriozalnie), opinia publiczna żyje nagonką na sędziów. Należy sobie z tej okazji postawić pytanie, czy sądy w Polsce działają dobrze? Otóż nie działają, jednak intencją PiS nie jest reforma mająca na celu poprawienie sytuacji, a jedynie obsadzenie wymiaru sprawiedliwości swoimi kolesiami. Możecie być pewni, że gdy kurz już opadnie, sądy będą działały jeszcze gorzej, niż ma to miejsce obecnie.

Co ciekawe, nagonka na wymiar sprawiedliwości opiera się na argumencie, że obecny system to relikt poskomunisytczny, chroniący interesy elit, a nie dbający o  przeciętnego Kowalskiego. Niestety okazuje się, że i ta narracja wali się jak domek z kart. Mianowicie poseł PO Krzysztof Brejza zamieścił dziś na Twitterze wpis, o tym jak członkowie PiS głosowali za ustawą o Sądzie Najwyższym w 2002 roku. Okazuje się, że cały klub PiS głosował za jej wejściem w życie. Co bardziej zabawne, autorem aktu był ówczesny prezydent Aleksander Kwaśniewski, który zgodnie z legendą głoszoną przez dobrą zmianę był naczelną figurą postkomunistycznego układu. Za wejściem w życie ustawy głosował nawet Zbigniew Ziobro!

https://twitter.com/krzysztofbrejza/status/935610756653076485

I w ten oto sposób narracja PiS wali się jak domek z kart…

fot. flickr/Sejm RP

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media - wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.

Media Tygodnia

Ładowanie