Polityka i społeczeństwo

Wiadomości TVP przedstawiły reformę edukacji jako gigantyczny sukces. Te słowa pokazują jednak, jak jest naprawdę

fot. wiadomosci.tvp.pl

We wczorajszym głównym wydaniu Wiadomości TVP prowadząca program Danuta Holecka przeszła sama siebie. Holecka dwoiła się i troiła, by zachwalać pod niebiosa kluczowy punkt programu dobrej zmiany, czyli reformę edukacji.

Całość została przedstawiona jako gigantyczny sukces minister edukacji Anny Zalewskiej, rządu oraz partii. Słowem nie wspomniano o chaosie w szkołach, o zwolnieniach nauczycieli lub ograniczeniu ich etatów lub o nowym programie, który rodziców dzieci, które uczęszczają obecnie do 7. klasy szkoły podstawowej doprowadza do łez.

Jedna z inicjatorek ruchu Rodzice przeciwko reformie edukacji wypunktowała wczoraj na Twitterze wszystkie przekłamania TVP, które Holecka postanowiła przemilczeć. 

 

 

 

Szczególną uwagę zwrócono na los siódmioklasistów, którzy od tego roku zamiast pójść do gimnazjum uczą się w 8-letniej szkole podstawowej, by za dwa lata pójść do 4-letniego liceum. To właśnie dzieci w tym wieku szczególnie mocno odczuwają “sukces” reformy edukacji. Godziny lekcji w szkole, następnie godziny odrabiania prac domowych, a wszystko to po to, by wytrzymać tempo narzucone przez nową podstawę programową. Jak łatwo zauważyć, cierpią na tym zarówno dzieci, jak i rodzice.

Oczywiście w alternatywnej rzeczywistości, kreowanej przez Jacka Kurskiego i spółkę reforma okazała się być strzałem w dziesiątkę. Zdaniem Holeckiej to dzięki działaniom rządu PiS polska edukacja wstaje wreszcie z kolan i odzyskuje godność. Niestety takie cuda tylko w alternatywnej rzeczywistości…

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media - wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.

Media Tygodnia

Ładowanie