Polityka i społeczeństwo

Urażona duma Pawła Kukiza. Poseł olany przez dobrą zmianę

Oddany cichy sojusznik Prawa i Sprawiedliwości poczuł się urażony. Bez umowy koalicyjnej, z własnej woli gotów poprzeć rządzącą ekipę, a nuż kropla łaski spadnie na tę wdzięczną i bezideową frakcję… Mowa oczywiście o dziwnym tworze polskiej polityki jakim jest klub Kukiz’15. Posłowie klubu wierzgają nóżkami jak niezadowolone dzieci, po tym jak niewdzięcznie potraktowano lidera grupy Pawła Kukiza.

Poseł Kukiz’15 Tomasz Jaskóła na Twitterze powiadomił, że jego klub nie zamierza pojawić się na uroczystościach Święta Wojska Polskiego. Zdenerwowało go zaproszenie części parlamentarzystów jego formacji przez MON z pominięciem Pawła Kukiza.

Zaproszenie otrzymali wszyscy posłowie Kukiz’15 z pominięciem tego jednego, szczególnego. I to już po raz drugi! Wg posła Jaskóły godzi to w szacunek do 1,3 mln wyborców Kukiz’15.

Ciężko mi bronić Pawła Kukiza, bo na taki szacunek sobie zasłużył. Symbol ruchu będącego “przystawką PiSu” po krótkim rozeznaniu traci na wiarygodności również wśród “1,3 mln wyborców”, których preferencji politycznych oprócz buntowniczych trudno określić.

Pokazał Kukiz’15 środkowy palec Antoniemu Macierewiczowi. A Antoni trzęsie się zapewne ze strachu, bo zemsta Pawła Kukiza będzie słodka. Może kolejny raz schowa się w toalecie i zamiast głosować “za”, w buntowniczym szale nie przyłoży ręki do reform “dobrej zmiany”. Może powie ciężkie słowa prawdy na Facebook’u? Trybun ludowy Kukiz, “mądry po szkodzie” znów celnie zdiagnozuje problem polityczny w Polsce, tym razem oberwie się komuś od Macierewicza, a setki jego wyborców wpiszą generyczne: “Masz rację Paweł!”. PiS ma się kogo bać. “Ludzkie pany” nie są z wyborcami per ty.

Kukiz krytykował Antoniego Macierewicza za niejasne stosunki z Bartłomiejem Misiewiczem, czy Wacława Berczyńskiego za jego rolę w przetargu na Caracale. Macierewicz miał zaś wysłać do Kukiza “straszak” broniący byłego pracownika apteki. Bartka określił tam jako obrońcę Polski przed FSB.

Kukiz już odniósł się do zamieszania ze sobą w roli głównej. Wydaje się, że znalazł nowego sojusznika. Trudno tylko powiedzieć, czy mógł trafić na odpowiedniego…

fot. flickr/Sejm RP

Facebook Comments

Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media - wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.

Media Tygodnia

Ładowanie