Polityka i społeczeństwo

Ujawnione nagrania z konwencji Solidarnej Polski to nie wszystko. Kompromitujące zdjęcia polityków prawicy

Po opublikowaniu przez TVN 24 reportażu w “Superwizjerze” o polskich neonazistach, na szczytach władzy zapanowało duże zdenerwowanie. W wyniku powstałej sytuacji, przedstawiciele polskich resortów siłowych i odpowiedzialnych za egzekwowanie przepisów karnych o propagowaniu ideologii totalitarnych nie mają innego wyjścia, tylko muszą ostro zadziałać. Ignorowanie ostrzeżeń płynących z ośrodków monitorujących narastanie zjawiska ksenofobii, antysemityzmu czy skrajnego nacjonalizmu to jedno, a otwarte wystąpienie w ich obronie wtedy, gdy opinia publiczna oczekuje twardych działań to zupełnie co innego. Władza ma więc problem, bo zmuszona jest uderzyć w środowisko, które do tej pory miało po swojej stronie.

Tradycyjnie najgłośniej swoje oburzenie wyrażają politycy Solidarnej Polski, którym w ramach umowy koalicyjnej powierzono funkcjonowanie polskiego wymiaru sprawiedliwości. Prym znów wiedzie wiceminister Patryk Jaki, który jeszcze wczoraj przekonywał, że obrazki z reportażu “Superwizjera” dowodzą, że w Polsce wcale nie jest najgorzej, bowiem osoby o tak skrajnych poglądach muszą się spotykać po lasach, chować się, ponieważ nie ma powszechnej akceptacji w społeczeństwie dla takich zachowań. Jak się jednak okazuje nie wszyscy skrajni nacjonaliści muszą się chować po lasach. Niektórzy z nich mogą gościć na Konwencji Solidarnej Polski, gdzie ramię w ramię z ministrem Ziobrą i wiceministrem Jakim odśpiewują “Żeby Polska byłą Polską”.

https://twitter.com/NewsPlatforma/status/955551229899403264

Sam Patryk Jaki, pytany o obecność Piotra Rybaka, skazanego za spalenie kukły Żyda na wrocławskim rynku na partyjnej konwencji, tłumaczy, że pojawił się tam jako przedstawiciel Oburzonych a partyjni działacze nie znali jego rasistowskich poglądów. Na pomoc pospieszył również były rzecznik resortu sprawiedliwości, a obecnie prawa ręka wiceministra Jakiego w komisji weryfikacyjnej ds. warszawskich reprywatyzacji czyli Sebastian Kaleta, który zamieścił na Twitterze zdjęcie Piotra Rybaka z Donaldem Tuskiem.

Problem jednak w tym, że Donald Tusk był wówczas premierem RP a Piotr Rybak jednym z anonimowych rodziców dzieci niepełnosprawnych, protestujących w Sejmie do których premier Tusk wyszedł, by ich wysłuchać. Dodatkowo, dziennikarz “Faktu” Michał Wróblewski, zwrócił uwagę, że Rybak wszedł wówczas do Sejmu na zaproszenie… Solidarnej Polski. Gdy rodzice zorientowali się, że Rybak jest osobą niewiarygodną i zdeklarowanym antysemitą, odcięli się od niego. Trzeba przyznać, że pan Kaleta strzelił Solidarnej Polsce niezłego samobója.

Tamten protest miał miejsce w marcu 2014 roku i poglądy Piotra Rybaka nie były już żadną tajemnicą. Zresztą, doskonale wiedzieć musiał o tym Patryk Jaki, który na dwa tygodnie przed wyborami parlamentarnymi w 2015 roku, wziął udział w manifestacji w Strzelcach Opolskich pod hasłem “Polska tylko dla Polaków”. Organizatorem manifestacji przeciw polityce migracyjnej rządu Ewy Kopacz był Kongres Nowej Prawicy, a pośród zaproszonych gości, oprócz obecnego wiceministra sprawiedliwości Patryka Jakiego był nie kto inny jak Piotr Rybak. Wspólnie, ramię w ramię protestowali pod m.in. takimi hasłami bijącymi z transparentów: “Muzułmański koń trojański”, “Polska dla Polaków” czy “Masowa imigracja = koniec demokracji”. Sam Rybak mówił wówczas: Musimy dziś walczyć o swoje prawa, bo dziś zdrajcy sprzedają naszą ojczyznę. Nie o taką Polskę walczyliśmy na barykadach. Grunt, że po manifestacji wspólnie odśpiewali Rotę.

Kiedyś, najwłaściwszym zachowaniem polityków, których hipokryzja została tak drastycznie zdemaskowana, kierując się honorem oddaliby się do dyspozycji prezesa Rady Ministrów. Dziś trwa przekonywanie, że rosnące w ostatnich dwóch latach w siłę skrajne ruchy nacjonalistyczne, to wina poprzedników i Donalda Tuska. A po burzy, jaka właśnie rozgorzała sprawa ucichnie i nic się nie zmieni.

Nadesłane przez Marian Sowiński

fot. flickr/Sejm RP

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media - wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.

Michał Kuczyński

Michał Kuczyński - Absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego. Z zamiłowania bloger i autor tekstów o charakterze publicystycznym. Interesuje się polityką i ekonomią. Prywatnie miłośnik piłki nożnej, muzyki rockowej i dobrego kina. Niegdyś zapalony wiolonczelista.
Zapraszam na mojego Twittera - @KuczynskiM

Media Tygodnia

Ładowanie