Polityka i społeczeństwo

Zabawna wpadka TVP. Przez pomyłkę powiedzieli… prawdę

Dużo wspominamy tu o absurdach wypisywanych na tzw. paskach grozy w TVP Info. Ostatnio doszło jednak do niebywałego – i zarazem jednego z największych absurdów w wykonaniu państwowego nadawcy. Mianowicie tym razem, ku zaskoczeniu wielu, paskowy… napisał prawdę. Wszyscy zachodzą jednak w głowę, czy było to efektem pomyłki, czy za wpadką stoi #błądoprogramowania.

Dziennikarz Mariusz Kowalski od razu wyłapał dziwaczną treść paska, zaś sam paskowy oczywiście zauważył błąd i poprawił go. Martwi jednak to, co można wyczytać z komentarzy pod wpisem zawierającym zdjęcie wpadki z programu Adriana Klarenbacha. Wynika z nich, że “suweren” i tak zinterpretował ją na swój sposób. Okazało się m. in., że wyrażenie “walka z zakłamywaniem historii” jest tożsame z “walką o prawdę historyczną”. W obliczu takich argumentów boję się na temat tego zajścia dyskutować. A nuż okaże się, że “polska język trudna mowa”.

https://twitter.com/badowskimaciej/status/957937238016450561

Co jeśli wczorajsza pomyłka jest wynikiem błędu oprogramowania? Współprowadzący “Studio Polska” z Magdaleną Ogórek red. Jacek Łęski winą za pojawienie się podczas jego audycji antysemickich wpisów obarczył właśnie niedoskonałość algorytmów.

Przypomnijmy, że były pracownik TVP Info obalił to kłamstwo w popularnym wpisie na Facebooku.

O jedno kłamstwo za daleko.Pracowałem jakiś czas w TVP. info. Pewnie nie pisałbym tego postu, gdyby nie bzdura, jaką…

Opublikowany przez Piotr Jastrzebski na 28 stycznia 2018

To paradoksalnie dobra wiadomość, że za wpadkami z paskami grozy w roli głównej stoją prawdziwi ludzie. Oznacza to, że na naszych oczach nie urzeczywistniają się przerażające wizje rodem z literatury sci-fi. Jeszcze.

Pomyłka paskowego w trakcie programu “Minęła 20” zapewne nie była poprawą wizerunku stacji po skandalu z poprzedniego dnia i może być postrzegana jako zabawny lapsus zagubionego w własnych manipulacjach pracownika telewizji. To, że jednak został on zrozumiany w jedyny właściwy sposób martwii…To nie fejk! TVP wreszcie przekazała prawdę

POLUB NAS NA FACEBOOKU

 

Facebook Comments

Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media - wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.

Media Tygodnia

Ładowanie