Po godzinach

Ta aukcja ma szansę zostać hitem tegorocznego finału WOŚP. Prezes Kaczyński nie będzie zadowolony

W PiS robi się nerwowo. Kaczyński musi poświęcić ministra, by zrealizować swój wielki plan?
fot. Shutterstock/360b

Kolejny, 26. już finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy zbliża się wielkimi krokami. Już za niecałe dwa tygodnie, tysiące wolontariuszy będzie kwestować na ulicach polskich miast, w celu zebrania jak największej sumy pieniędzy, która przeznaczona będzie na pomoc w leczeniu noworodków.

Rok temu orkiestra zebrała rekordową kwotę w wysokości 105 milionów złotych. Niemała w tym zasługa Prawa i Sprawiedliwości i przychylnych partii mediów narodowych, które na każdym kroku atakowały zarówno Jurka Owsiaka, jak i sam WOŚP. Polacy są jednak społeczeństwem czupurnym i zadziornym. Dlatego też nagonka na orkiestrę przyniosła efekt dokładnie odwrotny od zmierzonego.

W zeszłym roku hitem aukcji związanych z WOŚP było zdjęcie pierwszej damy Agaty Dudy, która w zabawny sposób witała się z biskupami podczas ich przylotu na Światowe Dni Młodzieży w Krakowie. Fotografia została ostatecznie wylicytowana za 200 tysięcy złotych, zaś dochód z aukcji zasilił konto Orkiestry.

W tym roku jest jednak szansa na przebicie tego wyniku. Mianowicie na portalu Allegro pojawiło się zdjęcie Jarosława Kaczyńskiego, które można licytować w celu wsparcia WOŚP. Licytować można fotografię Wojciecha Grzędzińskiego, mierzącą 24×36 cm i przedstawiającą prezesa Kaczyńskiego z niespotykanym grymasem twarzy. Nie trzeba nikogo specjalnie przekonywać, że tego typu aukcje mają potencjał osiągnąć niebotyczne sumy.

Równie ciekawy jest zresztą opis samej fotografii, jak i jej potencjalnego zastosowania:

Pomóż Panu Premierowi, Prezesowi, przyszłemu Emerytowanemu Zbawcy Narodu (w jednej osobie) dołączyć do Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy! Prezes już się dziwi, że co roku Orkiestra gra i pomaga! Pomóż mu się zdziwić jeszcze bardziej!!!(…) Pan prezes ma również inne ukryte talenty. Umieszczając go w lodowce działa niczym dieta cud!!!

Nic, tylko licytować…

aktualizacja:

Przed chwilą  autor zdjęcia, Wojciech Grzędziński, poinformował na Facebooku, że portal Allegro usunął ofertę:
“@Allegro właśnie usunęło moją ofertę odbitki zdjęcia Prezesa ze względu na naruszenie zasad regulaminu. Jakich, już nie podali“.

Nie wykluczone, że aukcja zostania umieszczona raz jeszcze.

Źródło: RP

fot. Shutterstock/360b

 

POLUB NAS NA FACEBOOKU

 

Facebook Comments

Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media - wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.

Media Tygodnia

Ładowanie