Polityka i społeczeństwo

Szef TVP zaatakował media prywatne. Takiej odpowiedzi się nie spodziewał

Wczoraj w wywiadzie dla Rzeczpospolitej prezes Telewizji Publicznej Jacek Kurski zarzucił Polsatowi oraz TVN-owi pomijanie w swoich relacjach wielu wydarzeń. “Prawie już nie informują o pracach państwa i rządu, tylko zajmują się metodycznym zwalczaniem obozu rządzącego. Telewizja publiczna musi to równoważyć” – stwierdził. Dodał, że obie stacje nie potrafią się zająknąć o ważnych wydarzeniach państwowych i rzucił przykładami: otworzenie przez prezydenta Dudę muzeum Ulmów oraz podziękowanie Polakom przez Papieża za organizację Światowych Dni Młodzieży. Zarzucił również stacjom brak transmisji z obrad komisji śledczej ds. Amber Gold.

Na reakcję obu oczernionych redakcji nie trzeba było długo czekać. Jako pierwsza zareagowała stacja TVN i już przed południem zaczęła prostować ten stek pomówień. W opublikowanym tekście TVN informuje, że transmisja z uroczystości otwarcia Muzeum Polaków Ratujących Żydów im. Rodziny Ulmów w Markowej z udziałem Andrzeja Dudy i jego małżonki była transmitowana na żywo na antenie TVN24. Zamieszczono także specjalnie dla prezesa Kurskiego link do strony z artykułem na ten temat, gdzie można obejrzeć fragment transmisji. Transmisje z kluczowych przesłuchań komisji śledczej również można oglądać na antenie.

Pod wieczór swoje oświadczenie wydał rzecznik prasowy Polsatu, punktując Jacka Kurskiego i jego fantazje – “(…)Telewizja Polsat i Polsat News przygotowały i wyemitowały na swoich antenach kilkanaście materiałów dotyczących tych uroczystości. Materiał na ten temat był między innymi emitowany w najważniejszym programie informacyjnym Telewizji Polsat “Wydarzenia” na głównym kanale Polsat (…)”. W oświadczeniu można przeczytać również o szerokiej relacji z wizyty Ojca Świętego w Polsce. Jest tam także zawarta informacja, gdzie prezes TVP może obejrzeć transmisję z obrad komisji ds. Amber Gold. Gdy już będzie przesycony rządową propagandą – co chyba nie jest możliwe, ale być może mu się to zdarza – może zmienić kanał z TVP na Polsat News 2. Mogę to osobiście potwierdzić Jackowi Kurskiemu ponieważ na własne oczy widziałem na tym kanale transmisje. Na koniec stacja zaapelowała o niemieszanie Polsatu w jakiekolwiek rozgrywki polityczne i oczekuje sprostowania nieprawdziwych informacji.

Do tej całej sytuacji idealnie pasują słowa wypowiedziane przez Abrahama Lincolna, prezydenta USA – Można oszukiwać wszystkich (ludzi) przez pewien czas, a cześć ludzi przez cały czas, ale nie da się oszukiwać wszystkich przez cały czas.”Gdyby obie stacje telewizyjne były złośliwe, to bez problemu mogłyby wytknąć telewizji Jacka Kurskiego omijanie przez kilka dni szerokim łukiem protestu lekarzy, bo większą uwagę zaczęto na niego zwracać, dopiero gdy zapadła decyzja o wylaniu na młodych ludzi kubła pomyj. Można również prezesowi TVP przypomnieć ignorowanie przez telewizję publiczną ogromnych protestów lub wręcz manipulowanie przekazem, gdy już zdecydowano się na drobną informację na ten temat.

Można, tylko po co się zniżać do poziomu dyskusji pod budką z piwem?

Źródło: Polsat News/TVN24
Follow me on Twitter
fot. youtube

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media - wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.

Media Tygodnia

Ładowanie