Polityka i Społeczeństwo

Studia u Rydzyka? Nic prostszego… wystarczy mieć ten kuriozalny dokument

Minister Szyszko po wysłuchaniu przed Trybunałem Sprawiedliwości ds. Unii Europejskiej w sprawie wstrzymania wycinki w Puszczy Białowieskiej zaprosił członków Komisji Europejskiej na doszkolenie się, poprzez podjęcie studiów w Wyższej Szkole Medialnej w Toruniu. Uczelnia ta, jak każdy wie, działa pod auspicjami ojca Tadeusza Rydzyka.

W wypowiedzi Szyszko w zasadzie nie byłoby nic nadzwyczajnego. Wszakże pan minister zdążył nas przyzwyczaić do tego, że za jego panowania w resorcie środowiska wpadka goni wpadkę.

Jeden z internautów postanowił sprawdzić propozycję ministra środowiska i przeanalizować zasady rekrutacji na toruńską uczelnię. Okazuje się, że wymogi są mocno niecodziennie, wręcz wygórowane, praktycznie nieosiągalne dla członków Komisji Europejskiej. Żeby podjąć studia u Rydzyka nie wystarczy dostarczyć kwestionariusz, dyplom ukończenia studiów wyższych, czy kserokopię dowodu osobistego. Koniecznie jest przedstawienie opinii ks. proboszcza, a to już bardzo poważna sprawa.

Na stronie uczelni brak jest informacji, czego dokładnie taka opinia powinna dotyczyć. Czy chodzi o świadectwo bycia dobrym i gorliwym katolikiem, czy też ksiądz proboszcz powinien ocenić potencjał danego kandydata lub kandydatki do podjęcia studiów na tej jakże prestiżowej uczelni?

Jedno jest pewne. Dokumenty od zagranicznych księży proboszczów nie będą respektowane. Oznacza to w praktyce, że nawet jeżeli członkowie Komisji Europejskiej chcieli by podjąć naukę na toruńskiej uczelni, to nie będą w stanie spełnić wymogów rekrutacyjnych. Przecież żaden szanujący się polski proboszcz im takiego zaświadczenia nie wystawi…

fot. youtube

POLUB NAS NA FACEBOOKU

[wpdevart_like_box profile_id=”539688926228188″ connections=”show” width=”600″ height=”250″ header=”big” cover_photo=”show” locale=”pl_PL”]

 

Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Media Tygodnia
Ładowanie