Polityka i Społeczeństwo

Sromotna porażka TVP Info. Zrobili sondę w sprawie weta prezydenta. Wyniki ich zaskoczyły

Sromotna porażka TVP Info. Zrobili sondę w sprawie weta prezydenta. Wyniki ich zaskoczyły
fot. Shutterstock/tvp.info

Przekaz informacyjny jedynej słusznej telewizji państwowej, klejnotu w koronie mediów narodowych, jest w ostatnich dniach nakierowany na pokazanie, że źle się stało, że Andrzej Duda zawetował dwie kluczowe dla PiS ustawy: o Sądzie Najwyższym i o Krajowej Radzie Sądownictwa.

Jacek Kurski dwoi się i troi, by pokazać, że prezydent wyszedł przed szereg, sprzeniewierzył się własnym obietnicom wyborczym i przez przypadek pomógł de facto radykalnej opozycji.

Skoro Prawo i Sprawiedliwość tak często powołuje się na wolę suwerena, jako uzasadnienie swoich najbardziej wątpliwych decyzji, to czemu by nie zapytać ludu, czy uważa decyzję głowy państwa za słuszną?

TVP info wpadło dokładnie na taki pomysł, tworząc sondę, w której pytano internautów, czy popierają decyzję prezydenta?

Problem w tym, że wyniki zaskoczyły nawet najbardziej zagorzałych pisowskich trolli, którzy są znani z tego, że potrafią wyklikać kosmiczne wyniki w każdej ankiecie. TVP Info poległo sromotnie, gdy okazało się, że ponad 87% respondentów popiera decyzję prezydenta. 

Ewidentnie nie o taki obrót sprawy chodziło redaktorom mediów narodowych. Idea była taka, żeby sonda w miażdżący sposób potwierdziła jedynie słuszną narrację, że Andrzej Duda popełnił błąd wetując powyższe ustawy, sprzeniewierzając się jednocześnie woli suwerena.  A tu psikus, bo co prawda ankieta nie jest przeprowadzona na reprezentatywnej próbie, ale biorąc pod uwagę, że była zamieszczona na portalu TVP Info, wyniki mówią same za siebie…

źródło: tvp.info

fot. Shutterstock/MediaPictures.pl/tvp.info/

Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.

Media Tygodnia

Ładowanie