Polityka i społeczeństwo

Sensacyjny awans Jacka Saryusz-Wolskiego. Gdzie wyląduje naczelny lokaj dobrej zmiany?

Początek tygodnia zapowiada ciekawe rozegranie kart na europejskiej scenie politycznej. Po niedawnej rezygnacji dotychczasowego stałego przedstawiciela Polski przy Unii Europejskiej Jarosława Starzyka pozostał wakat na jego stanowisku. Rezygnacja byłego ambasadora wynika z odnalezienia jego dokumentów w zbiorze zastrzeżonym IPN, dlatego MSZ poprosiło Starzyka o podanie się do dymisji. Były ambasador miał zataić informację, jakoby został zwerbowany przez służby wojskowe u schyłku PRL.

Sprawie sprzed kilku dni dodaje smaczku informacja podana przez renomowane opiniotwórcze medium Politico. Według jego doniesień na stanowisko stałego ambasadora RP przy Unii Europejskiej miałby być powołany nikt inny jak… Jacek Saryusz-Wolski.

Oprócz Saryusz-Wolskiego, na stanowisku szefa stałego polskiego przedstawicielstwa przy UE, Politico przewiduje także Małgorzatę Wenerską-Craps, dyrektor Departamentu Spraw Europejskich Ministerstwa Rozwoju. Gdyby ta informacja okazała się sprawdzona, zdarzyłoby się coś zupełnie zaskakującego. Otóż naczelny sługa „dobrej zmiany” objąłby stanowisko kluczowe dla polskiej racji stanu. W takim razie opłacalne okazałyby się w końcu wszystkie działania Saryusz-Wolskiego począwszy od idiotycznej w zamierzeniach zdrady podczas wyborów na Przewodniczącego Rady Europejskiej objawiające się głównie bezrefleksyjnymi pochlebstwami w stronę rządu Prawa i Sprawiedliwości, co godziło w jego dotychczasowy dorobek.

Jak dowiedział się nieoficjalnie portal onet.pl,  polski europoseł nie przyjął stawianej mu oferty. Jeśli to jego suwerenna decyzja, byłaby ona jeszcze głupsza niż wspominane tu niejednokrotnie gafy z jego udziałem. Na przebieg wypadków pozostaje nam czekać, jednak jedno jest pewne – o Jacku Saryusz-Wolskim jeszcze będzie głośno, w oczekiwaniu na bardziej lukratywną posadkę jest w stanie powiedzieć jeszcze więcej niż dotychczas.

fot. flickr/EP

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media - wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.

Media Tygodnia

Ładowanie