Polityka i Społeczeństwo

Rydzyk dopiął swego. Dzięki decyzji rządzących zapewni sobie miliony na długie lata

Ujawniamy ile Rydzyk zarobił na rządach dobrej zmiany. Ta kwota powala
fot. youtube

Układ finansowo – polityczny, jaki istnieje pomiędzy szefem Radia Maryja i Telewizji Trwam, toruńskim redemptorystą Tadeuszem Rydzykiem a politykami partii rządzącej widoczny jest jak na dłoni. Na łamach toruńskich mediów praktycznie wyłączność ma pisowski przekaz społeczno – gospodarczy, to tam pojawiają się najważniejsi politycy PiS, gdy trzeba coś ważnego przekazać obywatelom i to stamtąd TVP pozyskuje dziś kadry do swojej fabryki propagandy. W drugą stronę płynie nieprzerwana rzeka pieniędzy, pod banalnymi pretekstami, w postaci różnego rodzaju pseudoszkoleń, programów edukacyjnych czy dotacji na wydarzenia. Wiadomo, dług musi zostać spłacany.

Jest jednak jedno przedsięwzięcie ojca dyrektora, które zasługuje na szczególną uwagę w kontekście jej finansowania. Okazuje się bowiem, że inwestycja Tadeusza Rydzyka, prowadzona przez jego prawą rękę czyli ojca Jana Króla, która zapewni toruńskiemu redemptoryście grube miliony na lata, w coraz mniejszym stopniu wymaga finansowania własnego. Jak donosi Super Express, po raz kolejny Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej postanowił przyznać biznesmenowi ponad 12 mln złotych. Tym razem mają one zostać wydane na położenie rur, które podłączą toruńską geotermię do miejskiej sieci ciepłowniczej. Suma państwowego dofinansowania na tę inwestycję wynosi zatem już blisko 58 mln złotych, bowiem wcześniej podpisano ugodę na kwotę 26,5 mln oraz dofinansowanie z NFOŚiGW na kwotę 19,5 mln. Co ciekawe, warto zauważyć, że we wniosku złożonym w postępowaniu o dofinansowanie tej ostatniej kwoty, spółka Geotermia Toruń wyceniła inwestycję na około 40,3 mln złotych. Wygląda wobec tego na to, że państwo w ten sposób sfinansuje praktycznie w całości kontrowersyjną inwestycję Tadeusza Rydzyka, gwarantując jednocześnie wpływy z jej funkcjonowania toruńskiemu zakonnikowi.

Sprawę dla “SE” skomentował wiceszef PO i poseł, Borys Budka: PiS, przekazując dotacje fundacji ojca Rydzyka, spłaca długi wyborcze. W mediach z nim związanych cały czas jest uprawiana propaganda na rzecz PiS. Myślę, że kurek pieniędzy publicznych będzie teraz coraz bardziej odkręcany, żeby redemptorysta nie przestał wspierać rządu i nie poparł budowania radykalnego obozu wokół Antoniego Macierewicza.

Płacąc na gorącą wodę, łatwiej jest dmuchać na zimne.

Źródło: Super Express

POLUB NAS NA FACEBOOKU

[wpdevart_like_box profile_id=”539688926228188″ connections=”show” width=”600″ height=”200″ header=”big” cover_photo=”show” locale=”pl_PL”]

Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Michał Kuczyński

Michał Kuczyński - Absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego. Z zamiłowania bloger i autor tekstów o charakterze publicystycznym. Interesuje się polityką i ekonomią. Prywatnie miłośnik piłki nożnej, muzyki rockowej i dobrego kina. Niegdyś zapalony wiolonczelista.
Zapraszam na mojego Twittera - @KuczynskiM

Media Tygodnia
Ładowanie