Polityka i społeczeństwo

Przysłowia Pereiry – internety śmieją się z dziennikarza TVP

Przysłowia Pereiry

Za rządów Prawa i Sprawiedliwości karierę w TVP najłatwiej zrobić osobom, które legitymują się historią pracy dla tzw. “mediów niezależnych”, do których zaliczamy takie marki jak: “Gazeta Polska”, “Fronda”, “Niezależna”, “w Sieci”. Optymalnie, aby dana jednostka nie miała żadnych oporów moralnych i na zamówienie politycznej władzy potrafiła w negatywnym świetle przedstawić każdego, nawet własną matkę. Obowiązkowym elementem CV dziennikarza mediów narodowych jest także zamiłowanie do teorii spiskowych, niechęć do Unii Europejskiej, Platformy Obywatelskiej i wszystkiego tego, co zdaniem obozu IV RP od 1989 r. rozkrada nasz kraj.

Przykładem błyskawicznej kariery dziennikarskiej pod okiem PiS jest Samuel Pereira. Pan Samuel świetnie spełnia powyższe kryteria. Pracował w Gazecie Polskiej Codziennie, pisał dla portalu Niezależna.pl, był również związany z Frondą. Wielokrotnie udowodnił swoje zamiłowanie do teorii spiskowych, był też rzecznikiem stowarzyszenia Solidarni 2010.

W nagrodę za ciężką pracę na froncie walki o prawdę, Pereira został w marcu 2016 roku wiceszefem publicystyki w TVP INFO.

Pereira słynie z tego, że jest bardzo aktywny w mediach społecznościowych. Pana redaktora regularnie można spotkać na Twitterze, gdzie chętnie wdaje się w dyskusje, zarówno ze zwolennikami obozu rządzącego, jak i jego przeciwnikami. Pereira uwielbia szermierkę słowną, trollując nieprzychylnych mu internautów. Niestety wiele wypowiedzi wiceszefa trafia przysłowiową “kulą w płot”, zaś sam Pereira zaskakująco często zalicza wpadki pokazujące, że poprawna polszczyzna jest mu zgoła obca.

W tym tygodniu redaktor Pereira przebił sam siebie. Próbował w zabawny sposób wyśmiać protestującą w Sejmie opozycję. Dziennikarz użył w tekście niewłaściwego związku frazeologicznego i z miejsca stał się ofiarą memów, anegdot i przeróbek.

Jak to mówią: “kto mieczem wojuje, ten od miecza ginie”. Choć zapewne Pereira i to powiedzenie byłby w stanie przekręcić.

Trzeba przyznać, że Pan redaktor ostro dołożył do pieca. W związku z jego radosną twórczością powstał na Facebooku profil: “ ‘Czytam Tweety Samuela Pereiry dla beki”. Gorąco zachęcamy do jego odwiedzenia. Można się zdrowo pośmiać. W końcu śmiech to zdrowie.

W związku z szermierką słowną dziennikarza TVP INFO, zebraliśmy dla was najbardziej zabawne tweety z akcji #PrzysłowiaPereiry. Jak się po raz kolejny okazuje, kreatywność internautów nie zna granic:

Trzeba oddać Panu Redaktorowi szacunek za to, że potrafił przyznać się do błędu. Pokazał nawet dystans, samemu śmiejąc się z własnych wpadek.

Na całe szczęście Pereiry jest w mediach pełno. Kolejne wpadki niechybnie za rogiem…

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.

Michał Górski

Społeczniak, renegat, często idący pod prąd. Chciałby żyć w lepszej Polsce, ale Polska nie chce być lepsza. Wyśmiewa absurdy, wytyka głupotę, ale nie ma monopolu na rację. Dlatego walczy po swojemu, nie waląc głową w mur.

Media Tygodnia

Ładowanie