Polityka i społeczeństwo

Przeróbka słynnego zdjęcia ze Zbigniewem Religą mówi wszystko o podłej propagandzie TVP wymierzonej w lekarzy. Ta grafika podbija internet

fot. wiadomosci.tvp.pl

Istnieje powszechne przekonanie, że działalność TVP pod rządami dobrej zmiany nie ma nic wspólnego z obiektywnym i profesjonalnym dziennikarstwem. To raczej bardzo cuchnący i niesmaczny ściek propagandowy, które na polityczne zamówienie bezpardonowo atakuje wszystkich tych, którzy mają czelność sprzeciwiać się dobrej zmianie, wychwalając jednocześnie partię rządzącą pod niebiosa. Całym procederem zawiaduje Jacek Kurski, były poseł PiS, autor słynnych słów “ciemny lud to kupi”.

W ostatnich dniach TVP wspięła się jednak na nowy poziom żenady, a wszystko to za sprawą nagonki medialnej na lekarzy-rezydentów, którzy prowadzą protest głodowy, domagając się podniesienia komicznie niski pensji.

Prorządowe media i przychylne władzy trolle natychmiast rzuciły się na młodych lekarzy. TVP Info wrzuciło nawet do sieci materiał zatytułowany: “Kontrowersje wokół młodych lekarzy. Narzekają na zarobki, jedzą kanapki z kawiorem“. Przeprowadzano również zmanipulowaną sondę uliczną, w ramach której pytano przechodniów, czy lekarze w Polsce klepią biedę.

Jak widać, obecna władza i przychylne jej media nie cofną się przed niczym, żeby obrzucić tych, którzy śmią się z nią nie zgadzać… gównem. Tym razem padło na lekarzy.

W odpowiedzi na takie zachowania TVP jeden z internautów pokusił się o przeróbkę słynnego zdjęcia Zbigniewa Religii po udanej operacji przeszczepu serca, dokonanej w 1987 roku.

Prof. Zbigniew Religa po operacji transplantacji serca. Zdjęcie zostało zrobione przez Jima Stanfielda i opublikowane w National Geographic.

W praktyce asystent Religi był tak wyczerpany, że zasnął w kącie sali operacyjnej. Operacja trwała 23 godziny.

Gdyby sytuacja miała miejsce dzisiaj, Pereira i jego koledzy zapewne spróbowaliby sprzedać narrację o tym, że lekarz śpiący w kącie faktycznie się upił, zaś cała operacja była pozorowaną na zamówienie polityczne mistyfikacją, finansowaną przez totalną opozycję, Angelę Markel lub innego Sorosa…

fot. wiadomosci.tvp.pl

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media - wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.

Media Tygodnia

Ładowanie