Polityka i społeczeństwo

PRL powrócił? Wyciekł tajny mail przedstawiający propagandowe działanie władzy

Choć od upadku PRL minęło już 27 lat, to przyglądając się poczynaniom ekipy rządowej, jak i przychylnych im mediów narodowych, można spokojnie dojść do wniosku, że poprzedni ustrój ma się w naszym kraju dobrze. Nie grasuje co prawda  (jeszcze) wszechobecna służba bezpieczeństwa, ale takie zjawiska jak: monowładza jedynie słusznej partii, nachalny propagandowy przekaz informacyjny, czy narracja o wrogach narodu, którzy usadowieni są na zachodzie, jak nic przypomina lata głębokiej komuny.

Równie przykre co zabawne są inscenizacje z udziałem kluczowych polityków partii rządzącej, takie jak niedawne zakupy wicepremiera Mateusza Morawieckiego w sklepie Lewiatan, w którym towary na półkach były przeciętnie o 50% tańsze niż w innych marketach. Wszystko po to, by pokazać obraz kraju mlekiem i miodem płynącego.

Zaraz przed świętami mieliśmy z kolei do czynienia ze “spontaniczną” wiadomością ze strony rzecznika prasowego ministra infrastruktury Adama Adamczyka, który w pilnym mailu wezwał prezesów państowych spółek do składania podziękowań na ręce Klaudiusza Pobudzina, szefa Telewizyjnej Agencji Informacyjnej. Podziękowań za rzetelną pracę na froncie medialnego przedstawiania sukcesów tychże przedsiębiorstw.

Powyższa praktyka wydaje się być rodem zaczerpnięta z okresu głębokiego PRL, gdzie takie spontaniczne zachowanie były na porządku dziennym. Wystarczy zwrócić uwagę na listę adresatów, by zauważyć, że powyższa wiadomość skierowana jest to wiodących podmiotów w sektorze transportu i infrastruktury.

Jak widać, z dobrą zmianą nie ma żartów. Podziękowania dla pana prezesa TAI są pilne, należą się i basta. Wszakże red. Klaudiusz Pobudzin robi co może, żeby przedstawiać partię władzy w jak najlepszym świetle, bez względu na to jak bardzo rozmija się przy tym z rzeczywistością…

fot. flickr/Sejm RP

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media - wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.

Media Tygodnia

Ładowanie