Po godzinach

Premier Szydło zadeklarowała chęć pomocy obywatelom. Takiej odpowiedzi się nie spodziewała…

Premier Szydło zadeklarowała chęć pomocy obywatelom. Takiej odpowiedzi się nie spodziewała...
fot. flickr/KPRM

Beata Szydło w kampanii wyborczej obiecywała zerwanie z arogancją władzy, pokorę w jej sprawowaniu oraz stawianie spraw obywateli na pierwszym miejscu. Dziś, po prawie dwóch latach rządów PiS, wiemy, że brzmi to jak ponury żart. Arogancja władzy przejawia się w bezprecedensowym skoku na spółki Skarbu Państwa, awansowaniem kolejnych Misiewiczów, czy ostatnio aferą billboardową, finansowaną de facto za naszych podatków. Pokory ani widu, ani słychu. Dobra zmiana złapana ze rękę mówi: „to nie moja ręka”. W kwestii słuchania obywateli i stawiania ich spraw na pierwszym miejscu warto przypomnieć zmielenie podpisów od projektem referendum w sprawie reformy edukacji. Czyli obietnice swoje, a władza swoje.

Nie przeszkadza to jednak Beacie Szydło, jej ministrom oraz całemu sztabowi PR-owców, jak i przychylnym dobrej zmianie mediom narodowych, głosić na co dzień, że rząd ten jest otwarty na potrzebny Polaków.

W związku z powyższym wczoraj miała miejsce na Twitterze dosyć zabawna sytuacja. Mianowice oficjalne konto Kancelarii Premiera wrzuciło wpis, cytujący wypowiedź premier Szydło, a brzmi on: Naszym obowiązkiem jest rozwiązywanie problemów Polaków„. 

Niby wszystko dobrze. Sęk w tym, że pierwsza odpowiedź, która napłynęła w związku z deklaracją szefowej rządu, niespecjalnie przypadła dobra zmianie do gustu. W ramach tzw. ciętej riposty jeden z internautów odpowiedział w następujący sposób: „To proszę rozwiązać PiS. Z góry dziękuję”. Nic dodać, nić ująć…

https://twitter.com/koziolmk/status/908902527856447489

Jak się okazuje, większość odpowiedzi na deklarację szefowej rządu szła właśnie w kierunku rozwiązania problemów naszego kraju, poprzez rozwiązanie PiS, jako głównego ich sprawcy.

https://twitter.com/iwonagnidzinska/status/908689276703051776

https://twitter.com/Cloud1986/status/908658196767805440

https://twitter.com/PrzemekJM/status/908717405291114496

Nie takiego obrotu sprawy spodziewali się pr-owcy dobrej zmiany…

fot. flickr/KPRM

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.

Rafał Nowakowski

Facebook

Facebook By Weblizar Powered By Weblizar

Media Tygodnia

Ładowanie