Po godzinach

Prawicowa blogerka wyśmiewa „Koronę Królów”. Agencja obsługująca TVP przyłapana na ogromnej wpadce

Telewizja Polska postanowiła do swojego repertuaru włączyć nową produkcję – telenowelę historyczną pt. „Korona Królów”. Pomimo tego, że Jacek Kurski i spółka ogłosili natychmiastowy sukces chwaląc się, że serial zgromadził przed telewizorami średnio ponad 3 milionów widzów, to ogromna ilość oglądających i ekspertów ma o produkcji zdanie raczej krytyczne.

“Korona królów” wystartowała na antenie Jedynki w Nowy Rok, a mówiło się o niej już od połowy zeszłego roku, kiedy to rozpoczęto produkcję. Serial był porównywany przez twórców z kultową “Grą o tron” produkcji HBO, chociaż takie porównanie wyrządziło Koronie więcej krzywdy niż pożytku.

Abstrahując jednak o walorów artystycznych samego serialu warto zwrócić uwagę na gigantyczną wpadkę agencji reklamowej, zajmującej się promocją „Korony Królów” w mediach społecznościowych, w tym prowadzeniu oficjalnego konta produkcji na Facebooku.

Jak zauważyła opiniotwórcza, prawicowa blogerka Kataryna agencja prowadząca facebookowe konto posługiwała się fake kontami, w celu odpierania ataków na serial. Nie ma w tym właściwie nic nadzwyczajnego, ba jest to praktyka powszechna. Jedyny problem tkwi w tym, że owe konta wklejały dokładnie taką samą, odgórnie zaplanowaną odpowiedź. Zostało to natychmiastowo wyłapane przez internautów. Trzeba przyznać, że wygląda to co najmniej komicznie.

Jak słusznie zauważyła Kataryna, działania agencji zatrudnionej przez TVP to zwykłe partactwo. Blogerka złożyła nawet ofertę, w ramach której za połowę ceny zapłaconej przez media narodowe podejmie się obsługi profilu, gwarantując przy tym, że komenatrze będą różnorodne i nie będą się powtarzały.

Wygląda na to, że czego nie podejmie się Jacek Kurski i spółka, niechybnie kończy się to kompromitacją…

fot. youtube

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media - wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.

Media Tygodnia

Ładowanie