Polityka i społeczeństwo

Poseł opozycji w wymowny sposób komentuje zatrzymanie Frasyniuka. Hipokryzja dobrej zmiany obnażona

Politycznym tematem dnia jest bez wątpienia zatrzymanie Władysława Frasyniuka, którego policjanci wyprowadzili skutego kajdankami z własnego mieszkania dziś w godzinach porannych. Policja przyszła do domu legendy Solidarności celem doprowadzenia na przesłuchanie w prokuraturze, w związku z zarzutem zakłócania przebiegu obchodów jednej z miesięcznic smoleńskich.

W sieci pojawiło się pełno komentarzy, memów i zdjęć porównujących działania policji i prokuratury pod rządami dobrej zmiany z poczynaniami organów ścigania PRL. Jest to o tyle wymowne, że obóz rządzący na każdym kroku podkreśla jak ważne jest dla niego zerwanie z niechlubną tradycją czasów słusznie minionych.

Do sprawy na Twitterze odnieśli się niemalże wszyscy, którzy żyją wydarzeniami politycznymi w naszym kraju. Jednym z najbardziej celnych komentarzy zdaje się być wpis Witolda Zembaczyńskiego, opolskiego posła Nowoczesnej, który porównał reakcję prawej strony sceny politycznej po zatrzymaniu Frasyniuka, zestawiając ją z ostatnią farsą z pociągnięciem do odpowiedzialności karnej senatora PiS Stanisława Koguta. 

Zembaczyński słusznie zauważa ogromną różnicę w działaniach organów ścigania w obu przypadkach. W kwestii Frasyniuka reakcja zwolenników dobrej zmiany jest niemalże euforyczna. Szkoda tylko, że zarówno działania prokuraury, jak i policji w sprawie senatora PiS nie były równie gorliwe co w przypadku legendy Solidarności. A i reakcja prawej strony sceny politycznej była zgoła odmienna. Czyżby zgodnie ze słynnym powiedzeniem po raz kolejny okazało się, że: “wszystkie zwierzęta są równie, ale niektóre są równiejsze...”?

fot. archiwum

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.

Media Tygodnia

Ładowanie