Polityka i społeczeństwo

Porażająca arogancja władzy… PiS umywa ręce w sprawie katastrofy

Porażająca arogancja władzy... PiS umywa ręce w sprawie katastrofy
fot. flickr/KPRM

Wszyscy pamiętamy obrazki, jakie niemal przez całą sobotę mogliśmy oglądać na ekranach naszych telewizorów. Szokujący widok dziesiątek tysięcy hektarów powalonych drzew, wsie i miasteczka zdewastowane przez niszczycielską siłę nawałnicy, jaka przeszła przez pas województw dolnośląskiego, wielkopolskiego, kujawsko – pomorskiego oraz najbardziej dotkniętego Pomorza.

Wszystkie niemal media relacjonowały losy uczestników obozów harcerskich, którzy po wichurze w Suszku stracili dwie koleżanki w wieku 13 i 14 lat, a wielu kolegów trafiło z ciężkimi obrażeniami do lokalnych szpitali. Premier Szydło przerwała ponoć urlop, by uczestniczyć w odprawie służb podległych ministrowi Błaszczakowi. Padły standardowe słowa o wsparciu, obietnica pomocy poszkodowanym oraz kontroli innych obozów odbywających się w terenach leśnych. Prezydent z kolei wyraził swoje współczucie rodzinom ofiar oraz obiecał modlitwę. Obrazki poszły w świat, politycy najwyraźniej wrócili na urlop.

Problem w tym, że po fazie demonstracji i zapowiedzi nastąpiła szara rzeczywistość, a tysiące poszkodowanych osób zostało pozostawionych samym sobie. Wojsko i chluba ministra Macierewicza czyli Obrona Terytorialna szykują się do swojego święta i propagandowej defilady w stolicy. W tym samym czasie w terenach dotkniętych kataklizmem pozostawieni zostali jedynie strażacy, których jest po prostu za mało. Szokujący przejaw abdykacji państwa polskiego od obowiązków, jakie nakłada na niego suweren. Owszem, nie od dziś wiadomo, że Pomorze to bastion wrogiej Platformy Obywatelskiej, jednak porzucenie obywateli przez państwo, gdy go najbardziej potrzebują jest karygodne. Państwo istniejące tylko teoretycznie oto pokazuje swoją prawdziwą twarz.

Na bezczynność władzy zwracają już oczywiście uwagę politycy opozycji, ale nie tylko oni.

https://twitter.com/Kom_Obr_Dem/status/897109875448320000

Pojawiły się wręcz apele do warszawiaków o bojkot jutrzejszej defilady. Nie przystoi bowiem Wojsku Polskiemu chwalić się przestarzałym sprzętem, gdy potrzebni są obywatelom RP w miejscu tragedii.

Co ciekawe, na irracjonalne i karygodne zachowanie władzy zwrócił uwagę nawet jeden z najbardziej zaangażowanych pisowskich trolli internetowych. Padły wręcz słowa o tym, że premier Szydłowiec i prezydent Duda oszaleli.

https://twitter.com/Marcin_Kaminski/status/897107368558956545

Gdyby taką arogancją popisała się poprzednia władza, ówczesna opozycja z Prawa i Sprawiedliwości strzelałaby z największych armat, że państwo abdykowało ze swoich obowiązków i konieczna jest zmiana władzy. Mieliby rację. Ten rząd trzeba zmienić!

fot. flickr/KPRM

Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.

Michał Kuczyński

Michał Kuczyński - Absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego. Z zamiłowania bloger i autor tekstów o charakterze publicystycznym. Interesuje się polityką i ekonomią. Prywatnie miłośnik piłki nożnej, muzyki rockowej i dobrego kina. Niegdyś zapalony wiolonczelista.
Zapraszam na mojego Twittera - @KuczynskiM

Media Tygodnia

Ładowanie