Polityka i społeczeństwo

Polski rząd chce przekupić Viktora Orbana? Powstanie specjalna placówka za grube miliony

Viktor Orban podbija cenę. Czy Polska może liczyć na jego lojalność?
Fot. Flickr

Zgodnie z obowiązującą w PiS i mediach narodowych narracją głównym przyjacielem i sprzymierzeńcem Polski są Węgry pod rządami Viktora Orbana. Niestety narracja ta nie przeżywa zderzenia z rzeczywistością. Widać to było dosadnie, gdy nad Dunajem podjęto decyzję o wystawieniu naszego kraju do wiatru i poparciu Donalda Tuska w jego staraniach o reelekcję na stanowisko szefa Rady Europejskiej, co skończyło się słynną już porażką 27:1.

Orban nieraz udowodnił, że nie będzie za Polskę umierał, kierując się za każdym razem wyłącznie interesem własnego kraju. Trudno mu się w tym wszystkim dziwić. Węgierski premier publiczne deklaruje co prawda poparcie dla Warszawy, by następnie dogadywać się z Brukselą lub z Moskwą. Tak po prostu wygląda real politik.

Mimo to rząd PiS nie ustaje w wysiłkach i próbuje się Orbanowi podlizać, jak tylko się da. W najbliższym czasie ma powstać Instytut Współpracy Polsko-Węgierskiej. Jego utrzymanie będzie kosztować budżet państwa 6 milionów złotych rocznie, zaś dyrektora powoływać będzie premier. 

Jak widać, potrzeba stworzenia kolejnego instytutu, który przeżerać będzie publicznie pieniądze jest nadzwyczaj pilna. Dzięki temu zagraniu powstaną kolejne stołki, które będzie można obsadzić swoimi ludźmi. Dyrektor tego przedsięwzięcia przytuli okrągłą sumkę 10 tysięcy złotych miesięcznie. Chętnych nie powinno zabraknąć.

Jeżeli jednak rząd PiS łudzi się, że ów gest spowoduje, że Viktor Orban będzie niczym niepodległości bronił naszych interesów w Brukseli, to czeka ich srogi zawód. Niestety dobra zmiana nie uczy się na własnych błędach…

źródło: money.pl

fot. flickr/KPRM

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media - wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.

Media Tygodnia

Ładowanie