Polityka i Społeczeństwo

Powrót metod z PRL. Policja u Frasyniuka!

Policja u Frasyniuka!
fot. flickr/ P.Tracz

Władysław Frasyniuk mocno zaszedł obecnej władzy za skórę. Nigdy specjalnie nie przebierał w swoich słowach w krytyce tzw. “dobrej zmiany”, jednak dopiero wydarzenia czerwcowej miesięcznicy doprowadziły władzę do zastosowania przeciwko niemu działań aparatu państwa. Przypomnijmy, że 10 czerwca Władysław Frasyniuk, wsparł swoją obecnością kontrmanifestantów ze stowarzyszenia Obywatele RP, którzy uczestniczyli w legalnym zgromadzeniu w okolicach Krakowskiego Przedmieścia i starli się z policją ochraniającą kolejną miesięcznicę smoleńską. Część z blokujących przemarsz zwolenników Jarosława Kaczyńskiego spod kościoła pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny i św. Józefa Oblubieńca pod prezydencki pałac została siłą wyniesiona poza obszar manifestacji oraz spisana przez policję. Pamiętamy też wątpliwości policjantów, z kim mają do czynienia i pytania o “imię i nazwisko”, które Frasyniuk z rozbawieniem komentował “Jan Kowalski z PiS-u”.

Frasyniuk zaprasza na kontrmanifestację

Zapowiedziano też wnioski o ukaranie kontrmanifestantów za zakłócanie m.in. aktu religijnego. Dziś już wiemy, że to Władka Frasyniuka nie powstrzyma – na najbliższą miesięcznicę zaprosił także Lecha Wałęsę, który zaproszenie przyjął i zadeklarował swoją obecność na Krakowskim Przedmieściu 10 lipca.

Metody rodem z PRL

Były opozycjonista lat 80-tych poprzedniego wieku, pamięta z pewnością czasy, w których władza próbowała za wszelką cenę zastraszyć niepokornych działaczy opozycyjnych, pomawiając ich, składając nagłe, niezapowiedziane wizytacje w domach ich rodzin czy przedstawiając ich jako szkodników czy wręcz wrogów ustroju. Trudno nie odnieść wrażenia, że obecna władza z lubością powraca do tamtych metod. Oto wczoraj wieczorem, żona Władysława Frasyniuka, Magda Dobrzańska – Frasyniuk na swoim profilu na Facebook’u poinformowała, że około 17 do ich drzwi zapukali podwładni Mariusza Błaszczaka i Jarosława Zielińskiego z komisariatu policji w Długołęce, by doręczyć mu wezwanie na 4 lipca 2017 r. na godz. 10. Drzwi otworzył im 9 letni syn Frasyniuka, który zdaniem pani Magdy jest kolejnym pokoleniem Frasyniuków, którzy poznają znaczenie słowa “wolność”.

Opublikowany przez Magda Dobrzańska-Frasyniuk na 28 czerwca 2017

Sama treść wezwania jest oczywiście kuriozalna, co tylko potwierdza, że celem wizyty mogła być próba wpłynięcia na zaangażowanie Frasyniuka w kolejne protesty. Został on bowiem wezwany w charakterze osoby, co do której istnieje uzasadniona podstawa do skierowania przeciwko niemu wniosku o ukaranie. Brak jest podanej podstawy prawnej, brak jest opisu o jaki czyn chodzi. Podkreślone jest jedynie, że stawiennictwo jest obowiązkowe.

Czy taka próba zastraszania podziała? Nic na to nie wskazuje. Podsumowując swój wpis Magda Dobrzyńska – Frasyniuk zapowiedziała, że widzimy się 10 lipca na Krakowskim Przedmieściu. A więc do zobaczenia!

fot. flickr/ P.Tracz

Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.

Michał Kuczyński

Michał Kuczyński - Absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego. Z zamiłowania bloger i autor tekstów o charakterze publicystycznym. Interesuje się polityką i ekonomią. Prywatnie miłośnik piłki nożnej, muzyki rockowej i dobrego kina. Niegdyś zapalony wiolonczelista.
Zapraszam na mojego Twittera - @KuczynskiM

Media Tygodnia

Ładowanie