Polityka i społeczeństwo

[Pilne] Wiemy, co prezydent Duda zrobi z ustawą o Sądzie Najwyższym

[Pilne] Wiemy co prezydent Duda zrobi z ustawą o Sądzie Najwyższym.
fot. Shutterstock/praszkiewicz

Jak donosi prawicowe proPiSowskie doReczy.pl, powołując się na ustalenia portalu wPolityce.plprezydent Andrzej Duda skłania się ku odesłaniu kontrowersyjnej nowelizacji ustawy o Sądzie Najwyższym do Trybunału Konstytucyjnego, celem zbadania zgodności jej zapisów z ustawą zasadniczą. Głowa państwa ma podpisać dwie pozostałe ustawy: O Krajowej Radzie Sądownictwa oraz o ustroju sądów powszechnych, nie zgłaszając do nich zastrzeżeń. Jak donosi portal, decyzja została już praktycznie podjęta.

 

 

 

 

Taki obrót sprawy oznacza, że Andrzej Duda nie tylko nie stanął na wysokości zadania, ale pokazał całkowity brak charakteru. Wetując ustawę o Sądzie Najwyższym mógł pokazać, że próbuje wybić się na niezależność, bo w to, że nagle stał się obrońcą Konstytucji, nikt by nie uwierzył. Z kolei podpisując nowelę ustawy o SN pokazałby chociaż, że w dupie ma protesty i gra tak, jak mu prezes każe.

Odesłanie ustawy o Sądzie Najwyższym do TK to hucpa, której nikt nie kupi. To prawdziwy policzek w twarz dużej części społeczeństwa, która przez ostatnie kilkanaście miesięcy była świadkiem tego, jak Andrzej Duda odgrywał kluczową rolę w zrobieniu z Trybunału partyjnego podnóżka PiS. Teraz ten sam trybunał ma orzekać o zgodności z Konstytucją jednej z najbardziej kontrowersyjnych ustaw od 1989 roku? Wolne żarty.

Oburzonemu suwerenowi, a przynamniej tej jego części, której zależy na życiu w demokratycznym kraju, który przestrzega podstawowych kanonów, takich jak zasada demokratycznego państwa prawa, zasada trójpodziału władzy, czy zasada legalizmu, pozostaje protestować do skutku.

Jak widać, Adrian po raz kolejny nie stanął na wysokości zadania!

źródło: doRzeczy.pl

fot. Shutterstock/praszkiewicz

Facebook Comments

Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media - wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.

Media Tygodnia

Ładowanie