Polityka i społeczeństwo

Pawłowicz bezpardonowo atakuje sędziów. Przez przypadek uderza w Kaczyńskiego

Krystyna Pawłowicz jest ostatnio w centrum zainteresowania opinii publicznej. Posłanka PiS, słynąca z niewybrednych wypowiedzi pod adresem swoich przeciwników politycznych, tym razem postanowiła dołożyć polskim sędziom, a konkretnie tym, którzy zdaniem Pawłowicz powinni przejść już w stan spoczynku. Wszystko to ma oczywiście związek z awanturą, jaką dobra zmiana rozpętała w Sejmie w przedmiocie “reformy” Sądu Najwyższego.

To, że posłanka PiS atakuje sędziów, jest o tyle zrozumiałe, że jej partia dwoi się i troi, by dokonać udanego skoku na wymiar sprawiedliwości w naszym kraju. “Argumenty” pozostawiają jednak sporo do życzenia, zarówno pod kątem ich merytorycznej trafności, ładu i składu wypowiedzi, jak i zwykłej kultury osobistej.

Tym razem jednak Pawłowicz trafiła jak kulą w płot. Podczas ostatniej zawieruchy dotyczącej prezydenckich ustaw o Sądzie Najwyższym i Krajowej Radzie Sądownictwa posłanka PiS stwierdziła, że zna ekspertyzy medyczne, które uzasadniają tezę, że po ukończeniu 65. roku życia człowiek powinien iść na emeryturę ze względu na pogarszający się stan zdrowia.

Sęk w tym, że Pawłowicz rykoszetem trafiła tak naprawdę w Jarosława Kaczyńskiego, który mimo przekroczenia magicznej granicy wieku, stoi de facto na czele polskiego państwa, sterując nim z tylnego fotela, choć zdaniem Pawłowicz powinien już iść na emeryturę z uwagi na pogarszający się stan umysłu…

https://twitter.com/bbudka/status/936304570279563266

Taki przebieg zdarzeń nie umknął uwadze posła PO Borysa Budki, który wczoraj wieczorem na Twitterze postanowił skomentować całe zajście. Jak widać po reakcjach internautów, temat został bardzo szybko podchwycony i w mig stał się hitem internetu.

Ciekawe, co teraz powie pani poseł Pawłowicz? Czasem warto mądrze milczeć, niż głupio gadać…

fot. youtube

POLUB NAS NA FACEBOOKU

 

Facebook Comments

Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media - wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.

Media Tygodnia

Ładowanie