Po godzinach

Parodia wystąpienia Andrzeja Dudy w ONZ. Internauci śmieją się z gafy prezydenta

fot. Shutterstock

Politycy PiS swego czasu atakowali poprzedniego prezydenta Bronisława Komorowskiego za to, że swoje przemówienia czytał z kartki. Prym w tym zakresie wiódł obecny minister spraw wewnętrznych i administracji Mariusz Błaszczak. Okazuje się jednak, że i obecnej głowie państwa zdarzają się takie przypadki.

Podczas przedwczorajszego wystąpienia podczas debaty generalnej w trakcie 72. Sesji Zgromadzenia Ogólnego ONZ, Andrzej Duda wypadł blado, raz po raz spoglądając wzrokiem na notatki zawierające treść przemówienia. Samo wystąpienie okraszone było ogromną ilością banałów i komunałów. Duda podkreślił kluczową rolę prawa międzynarodowego i zaapelował o jego bezwzględne przestrzeganie. Ciekawe tylko, jak to się ma do niewykonywania przez Polskę wyroków Europejskiego Trybunału Sprawiedliwości w kwestii Puszczy Białowieskiej? Ta nieścisłość została w mig wyłapana i wyśmiana przez komentatorów.

Jak widać poczynań polityków wywodzących się z obozu Prawa i Sprawiedliwości nie można brać na poważnie, gdyż szkodzi to zdrowiu. Dlatego też żeby uczcić historyczne wystąpienie prezydenta twitterowy profil TVPi Korea przygotował krótką przeróbkę jego przemówienia. Oto ono:

Po obejrzeniu materiału nasuwa się pytanie, czy minister Błaszczak nie dostanie przypadkiem rozdwojenia jaźni? Wszakże tak mocno ganił poprzednika, chwaląc przy tym jednocześnie Dudę w niebogłosy. A tu obecny prezydent, jak na złość panu ministrowi, nie dość, że czyta z kartki, to robi to w dodatku po prostu słabo, dając się przy tym złapać na niespójności w przekazie…

fot. Shutterstock/Dziurek

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media - wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.

Media Tygodnia

Ładowanie