Polityka i społeczeństwo

Owsiak robi Błaszczakowi wbrew. Zobaczcie, komu tym razem pomoże Wielka Orkiestra

Owsiak robi Błaszczakowi wbrew. Zobaczcie, komu tym razem pomoże Wielka Orkiestra
fot. wikimedia

Bezinteresowna pomoc Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy to coś, co polityków Prawa i Sprawiedliwości niebywale denerwuje. Nie potrafią pogodzić się z niebywałą popularnością Jurka Owsiaka, który od dekad już pomaga polskiej służbie zdrowia, obejmując swoimi programami sprzęt dla oddziałów neonatologicznych, pompy insulinowe dla cukrzyków czy w ostatnich latach sprzęt dla mocno zaniedbanych na ogół oddziałów dla osób starszych. Specjalistyczny sprzęt, jaki WOŚP od lat dostarcza dla szpitali w całym kraju uratował już życie i zdrowie setek tysięcy obywateli, nie ma się zatem dziwić temu, że Jurek Owsiak jest niezwykle popularny.

Dla polityków Prawa i Sprawiedliwości wyraźnie nie do przyjęcia jest jednak styl szefa fundacji i słynne hasło “Róbta co chceta”, które utożsamiają z propagowaniem zachowań nihilistycznych czy hedonistycznych. W ostatnich miesiącach głośno było o kłodach, jakie minister Błaszczak i podległe mu służby rzucały Jurkowi Owsiakowi w związku z organizacją corocznego festiwalu Woodstock, obecnie w Kostrzynie nad Odrą, czyniąc go prawdopodobnie najdroższym i najlepiej zabezpieczonym festiwalem muzycznym na świecie. Wczoraj media obiegła informacja, że Jurek Owsiak stanie przed sądem, bo komendant policji w Gorzowie Wielkopolskim, inspektor Stanisław Panek złożył doniesienie o niecenzuralnych słowach, jakie padły ze sceny. Kuriozalne doniesienie służb podległych ministrowi Błaszczakowi pokazuje tylko małostkowość tego ministra oraz tendencję do nadużywania władzy w stosunku do osoby, z którą rządowi nie po drodze. Sprawa w sądzie za wyrażanie niepochlebnych opinii o rządzących w Polsce, wypowiadanych z użyciem kilku wulgaryzmów jest niedorzeczne jednak jak widać w państwie PiS jak najbardziej realne.

Jurek Owsiak nie zraził się jednak i bardzo szybko wrócił do tego, czym zajmuje się na co dzień, czyli do pomagania potrzebującym. Po sierpniowych nawałnicach na Pomorzu wciąż wiele ofiar kataklizmu pozostaje w fatalnym położeniu. Wielu z nich wciąż bardzo negatywnie wspomina pomoc ze strony wojska i rządu a zapomoga w wysokości 6 tys. złotych to kropla w morzu potrzeb. Bardzo pozytywnie za to oceniali strażaków z lokalnych OSP. Właśnie tym jednostkom zdecydował się pomóc Jurek Owsiak i jego fundacja. Dla 192 jednostek OSP Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zakupi piły, agregaty prądotwórcze, pompy oraz walizki ratownictwa medycznego za ok. 1,5 mln złotych. Trafnie skomentował to jeden z internautów.

Ciekawe, czy minister Błaszczak zastanowi się nad swoim postępowaniem. Szkoda, że to tak mało prawdopodobne.

fot. wikimedia/Ralf Lotys

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media - wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.

Michał Kuczyński

Michał Kuczyński - Absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego. Z zamiłowania bloger i autor tekstów o charakterze publicystycznym. Interesuje się polityką i ekonomią. Prywatnie miłośnik piłki nożnej, muzyki rockowej i dobrego kina. Niegdyś zapalony wiolonczelista.
Zapraszam na mojego Twittera - @KuczynskiM

Media Tygodnia

Ładowanie