Po godzinach

Obrazki rodem z PRL. TVP znalazło prawdziwy powód awansu na Mundial

Totalny odlot Wiadomości TVP. Internauci nie zostawiają suchej nitki na tym materiale
fot. wiadomosci.tvp.pl

Od upadku PRL minęło już prawie 28 lat i pokolenie dzisiejszych 30-40 latków raczej tamtych czasów zbyt dobrze nie pamięta. Może pewnego rodzaju śmieszne i niezrozumiałe obrazki, Urban wygłaszający w TVP same superlatywy pod adresem rządzących, choć codziennym widokiem były olbrzymie kolejki w sklepach po podstawowe produkty żywnościowe.

Wówczas telewizja miała jedną zasadniczą misję – nadawać kolorów czarno – białym obrazkom. Z kolei dostarczycielem farbek i kredek zawsze byli przedstawiciele najwyższej, najlepszej i ukochanej przez wszystkich władzy. W pełnych patosu, czołobitności i przesadnej gorliwości wypowiedziach ówczesnych dziennikarzy aż biła po oczach groteskowość. I choć tamte czasy słusznie minęły, mamy dziś niewątpliwie do czynienia z ich renesansem. Z całą tą groteskową czołobitnością, przesadną gorliwością w przymilaniu się władzy i w realizowaniu funkcji rehabilitacyjno – edukacyjnej dla widzów i czytelników mediów TVP. Bo jeśli nie wiesz co myśleć, jesteś skołowany z powodu dysonansu poznawczego tego co słyszysz od władzy a tego co widzisz na własne oczy, to właśnie propagandowe media rządowe pozwolą Ci osiągnąć spokój ducha i zrozumieć otaczający Cię świat.

Wczoraj wieczorem właśnie z takim, groteskowym powrotem do tej żenująco buraczanej groteski rodem z PRL mieliśmy do czynienia na portalu TVP Info. Okazało się, że awans polskiej reprezentacji w piłce nożnej na mundial to wcale nie jest zasługa “Orłów Nawałki”, prezesa Bońka czy naszego selekcjonera. Zresztą zobaczcie sami.

W sieci trwają dyskusje nad tym, czy to kampania ocieplania wizerunku prezes Przyłębskiej czy po prostu wyścig na najbardziej efektowne podlizywanie się władzy. Nie zabrakło również komentarzy humorystycznych, interpretujących obecność Julii Przyłębskiej jej gotowością do ewentualnego unieważnienia niekorzystnego wyniku meczu. Sędzia ponoć ma takie uprawnienia.

Przekaz z portalu, którego naczelnym jest gwiazda prawicowych mediów Samuel Pereira (w wyścigu Lewandowski – Cristiano Ronaldo wcale nie dopingujący reprezentanta Polski) jest oczywisty. Gdyby nie zmiana władzy polska reprezentacja nie mogłaby się cieszyć z tak dużych sukcesów. W końcu drużyna Jarosława Kaczyńskiego zawsze wygrywa.

Źródło: TVP Info

fot. wiadomości.tvp.pl

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media - wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.

Michał Kuczyński

Michał Kuczyński - Absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego. Z zamiłowania bloger i autor tekstów o charakterze publicystycznym. Interesuje się polityką i ekonomią. Prywatnie miłośnik piłki nożnej, muzyki rockowej i dobrego kina. Niegdyś zapalony wiolonczelista.
Zapraszam na mojego Twittera - @KuczynskiM

Media Tygodnia

Ładowanie