Polityka i społeczeństwo

Małgorzata Wassermann powiedziała o jedno zdanie za dużo. Posłanka PiS będzie miała problemy?

Małgorzata Wassermann robi oszałamiającą karierę. Posłanka PiS zasłynęła w tej kadencji Sejmu jako przewodnicząca komisji ds. Amber Gold. Tajemnicą poliszynela jest to, że przedstawienie medialne, ukryte pod zgrabną nazwą komisji śledczej, ma na celu grillowanie Donalda Tuska i jego kolegów z Platformy Obywatelskiej.

Niestety póki co działalność gremium okraszona jest całą serią wpadek. A to Marek Suski nie poznał się na słynnym już żarcie dotyczącym Carycy Katarzyny, a to okazało się, że prezesem Urzędu Lotnictwa Cywilnego, który wydał koncesję na OLT Express, był nie Donald Tusk a Jarosław Kaczyński.

Taki obrót sprawy nie przeszkadza jednak Małgorzacie Wassermann brylować w mediach i skrzętnie budować swoją pozycję polityczną. Co więcej, spekuluje się, że to właśnie Wassermann będzie kandydatem PiS w nadchodzących wielkimi krokami wyborach na prezydenta Krakowa.

Niedawno posłanka PiS była gościem TVN24. Rozmawiano, między innymi, o postępach komisji ds. Amber Gold. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie to, że posłanka PiS zapytana przez redaktora prowadzącego o to, skąd posiada wiedzę na dany temat, odparła: “Miałam szansę być córką koordynatora służb specjalnych i wiem, jak funkcjonują służby“.

W zasadzie mogłoby się wydawać, że to jedno niewinne zdanie. Natychmiast jednak zostało zauważone w jakim trybie i jakim prawem Małgorzata Wassermann, w czasie gdy była zwykłym obywatelem, mogła czerpać od swojego ojca informacje na temat funkcjonowania służb?

W normalnym kraju taka wypowiedź spotkałaby się chociaż z zainteresowaniem opinii publicznej oraz prokuratury. Należałoby zbadać, czy posłanka PiS miała dostęp do tajemnicy państwowej, mimo że nie była do tego uprawniona. Niestety wszystko wskazuje na to, że nie żyjemy w normalnym kraju…

fot. flickr/Sejm RP

 POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media - wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.

Media Tygodnia

Ładowanie