Polityka i społeczeństwo

Macierewicz opuszcza MON. Zostanie drugą osobą w państwie?

Już o 12 poznamy nowy skład rząd Mateusza Morawieckiego, w którym do ostatniej chwili ważyły się losy Antoniego Macierewicza. Według najnowszych informacji, które przed chwilą podało TVP Info na stanowisku ministra obrony narodowej dojdzie jednak do zmiany. Takie informacje pochodzić mają od jednego z ministrów oraz ludzi z otoczenia ministra Macierewicza. On sam ma się właśnie żegnać ze swoimi współpracownikami z resortu obrony, którzy niewykluczone, że podążą za nim.

Oczywiście, nie mogło być tak, że najwyższy kapłan religii smoleńskiej pozostanie bez żadnej poważnej funkcji państwowej – prezes Kaczyński nie może dopuścić do sytuacji, w której Antoni Macierewicz zwróci się przeciwko niemu. Dlatego też, jak wynika z nieoficjalnych informacji mediów publicznych obecny jeszcze szef MON otrzymał propozycję objęcia stanowiska drugiej osoby w państwie czyli marszałka Sejmu. Czy wyrazi on na to zgodę, czy jednak zdecyduje się na afront wobec kierownictwa partii i rozpocznie proces destrukcji środowiska, w którym się obecnie zajmuje dowiemy się już wkrótce.

Warto jednak zwrócić uwagę na to, że doprowadzenie do dymisji Antoniego Macierewicza może być pierwszym istotnym sukcesem prezydenta Andrzeja Dudy oraz nowego premiera Mateusza Morawieckiego. Ten pierwszy postawił na swoim, doprowadzając do dymisji polityka, z którym nie potrafił się dogadać, ten drugi pokazał siłę, jaką nie mogła się pochwalić choćby Beata Szydło. Prezydent nie ma jednak wcale powodów do radości – według doniesień mediów do resortu przy ul. Klonowej trafić ma Mariusz Błaszczak, czyli de facto ucho prezesa Kaczyńskiego. Oznacza to, że zamiast trudnego we współpracy Macierewicza, prezydent Duda otrzyma zupełnie niedecyzyjnego Błaszczaka, którego każda decyzja musi być konsultowana bezpośrednio z centralą partyjną.

Czy to usprawni współpracę pomiędzy pałacem prezydenta a resortem obrony trudno dziś ocenić. Nie wiadomo także co dalej z flagowymi pomysłami Antoniego Macierewicza, który przecież na budowę Wojsk Obrony Terytorialnej poświęcił bardzo dużo swojej energii oraz doprowadził do czystek w generalicji tak, by pomysł nie miał zbyt wielu krytyków. Niewykluczone, że powołanie Mariusza Błaszczaka do MON otworzy też drogę do tego resortu Annie Marii Siarkowskiej z Partii Republikańskiej, która jest przecież wielkim zwolennikiem koncepcji WOT. W ten sposób prezes PiS zagwarantuje sobie poparcie nowego ruchu i rozszerzenie koalicji rządzącej.

Źródło: TVP Info

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.

Michał Kuczyński

Michał Kuczyński - Absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego. Z zamiłowania bloger i autor tekstów o charakterze publicystycznym. Interesuje się polityką i ekonomią. Prywatnie miłośnik piłki nożnej, muzyki rockowej i dobrego kina. Niegdyś zapalony wiolonczelista.
Zapraszam na mojego Twittera - @KuczynskiM

Media Tygodnia

Ładowanie