Polityka i Społeczeństwo

Macierewicz chce zastąpić Kaczyńskiego? Poważne zarzuty pod adresem Prawa i Sprawiedliwości

Destrukcyjny dla polskiej obronności, przedłużający się konflikt pomiędzy szefem Ministerstwa Obrony Narodowej Antonim Macierewiczem, a prezydentem Dudą wchodzi najwyraźniej w nowy etap. Po fazie “polityki epistolarnej”, czyli bezskutecznej wymiany listów w sprawach dotyczących obronności, poprzez odbieranie dostępu do tajnych informacji generałowi, który powinien być “uchem prezydenta” w wojsku, czy poprzez symboliczne odmowy nominacji generalskich przedstawionych przez szefa MON teraz mamy już etap bezpośredniej konfrontacji. Coraz mocniej związane z Macierewiczem i jego przyjaciółmi media atakują szefa prezydenckiego Biura Bezpieczeństwa Narodowego oraz jego doradców, zarzucając im związki z służbami poprzedniego ustroju i wytykając im haniebne ich zdaniem fragmenty życiorysu.

W ostatnich dniach atak ze strony stronników Antoniego Macierewicza poszedł jednak dużo dalej, uderzając w samego prezydenta. Zwrócił na to uwagę na swoim Twitterze były wiceprezes Polskiego Radia, Marcin Palade.

Użytkownik @SciosBezdekretu to twitterowe konto Aleksandra Ściosa vel Mariusza Maraska, jednego z najbliższych i najbardziej zaufanych ludzi Antoniego Macierewicza. Jeszcze niedawno był on szefem Centrum Eksperckiego Kontrwywiadu NATO, które Macierewicz objął w kontrowersyjnych okolicznościach w grudniu 2015 roku. Aleksander Ścios na swoim blogu szerzy skrajne teorie spiskowe, w których jedyną wiarygodną postacią zawsze jest minister Macierewicz. Mimo iż większość komentatorów badających tę sprawę uznaje Maraska za autora tych internetowych wpisów, ten konsekwentnie zaprzecza, mimo iż wszystkie tropy prowadzą właśnie do niego. Nietrudno się bowiem dziwić – zarzuty pod adresem PiS i prezydenta są naprawdę mocne.

Jeśli trafna jest hipoteza, że akuszerami „nowego rozdania” z roku 2015 byli ludzie związani ze środowiskiem WSI, „wybudzenie” pana prezydenta potwierdzałoby też zasadę stosowaną w latach ubiegłych: gwarantem zachowania status quo jest ośrodek prezydencki i jakiekolwiek spory w tym zakresie, będą rozstrzygane na korzyść tego ośrodka. (…)

Partia „dobrej zmiany” podporządkuje się woli środowiska pana Dudy i proces ten zostanie przedstawiony wyborcy jako jedynie słuszna „droga kompromisu”. To oznacza, że nie będzie żadnej „reformy sądownictwa” ani żadnej innej zmiany, która w sposób realny mogłaby zagrozić interesom układu mafijnego III RP. (…)

Pan Kaczyński wie – dlaczego Andrzej Duda miał zostać prezydentem, a PiS mógł „wygrać” wybory parlamentarne. Wie zatem, że inscenizacja „dobrej zmiany” musi uwzględniać bariery wytyczone przez „akuszerów” nowego rozdania, a margines dowolności jest stosunkowo niewielki”.

To nie jest przypadek, że w tym samym czasie prawicowi dziennikarze z rodziny Gazety Polskiej, z którymi towarzysko i biznesowo związany jest Antoni Macierewicz, atakują otwarcie szefa BBN Pawła Solocha, a jego bliski współpracownik i fan Aleksander Ścios vel Marasek otwarcie atakują nie tylko prezydenta, ale i prezesa PiS. Można mieć uzasadnione przypuszczenia, że takie działanie to nic innego jak próba osłabiania głównych rywali Macierewicza, wskazując też jego bezpośrednie cele – przejęcie kontroli nad polską armią oraz, w przyszłości, przejęcie kontroli nad Prawem i Sprawiedliwością.

Tym bardziej kuriozalnie brzmi dzisiejsza wypowiedź marszałka Senatu Stanisława Karczewskiego, który będąc gościem Konrada Piaseckiego w Radiu Zet mówił dziś, że prezydent i szef MON muszą się pogodzić, bo tego wymaga wspólny cel, jakim jest zmienianie Polski. Śmiem twierdzić, że Antoni Macierewicz ma inne zdanie na ten temat.

fot. Shutterstock/praszkiewicz

POLUB NAS NA FACEBOOKU

[wpdevart_like_box profile_id=”539688926228188″ connections=”show” width=”600″ height=”220″ header=”big” cover_photo=”show” locale=”pl_PL”]

 

Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Media Tygodnia
Ładowanie