Polityka i społeczeństwo

Legenda Patryka Jakiego nie trzyma się kupy. Zobaczcie, co w przeszłości robił poseł PiS

Patryk Jaki stał się w obecnej kadencji jednym z najbardziej rozpoznawalnych posłów PiS. Parlamentarzysta pełni obecnie funkcje wiceministra sprawiedliwości oraz przewodniczącego specjalnej komisji ds. grillowania Hanny Gronkiewicz-Waltz, zwanej również komisją reprywatyzacyjną.

Jaki znalazł się w centrum uwagi opinii publicznej, często i gęsto chodząc do mediów i udzielając wywiadów. Jednym z motywów przewodnich pieczołowicie podkreślanych przez opolskiego posła PiS jest etos chłopaka z blokowiska, który cieżką pracą wyszedł z biedy i wspiął się na wyżyny społecznej hierarchii. Jaki lubi podkreślać, że zawdzięcza to determinacji, konswekencji i :”przekonaniu, że bez pracy nie ma kołaczy i tylko kiedy pracujesz więcej niż inni, osiągniesz sukces”.

Sęk w tym, że po dokładniejszej analizie życiorysu Patryka Jakiego narracja ta okazuje się być mitem nieznajdującym potwierdzenia w rzeczywistości.

Jaki karierę polityczną zaczynał w młodzieżówce Platformy Obywatelskiej – w stowarzyszeniu Młodzi Demokraci, by w 2007 roku zasilić szeregi Prawa i Sprawiedliwości. Jako dwudziestojednoletni student Jaki rozpoczął pracę w Urzędzie Wojewódzkim.

Później jest już tylko lepiej. Jaki był członkiem gabinetu politycznego wojewody opolskiego oraz asystentem eurodeputowanego Ryszarda Legutki, zaś w 2010 roku został radnym miejskim i przewodniczącym klubu radnych PiS w Opolu. Rok później, w wieku 26 lat został posłem.

Trzeba przyznać, że kariera faktycznie od pucybuta do milionera. A wszystko to w efekcie cieżkiej tytanicznej pracy…

fot. flickr/KPRM

POLUB NAS NA FACEBOOKU

 

Facebook Comments

Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media - wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.

Media Tygodnia

Ładowanie