Po godzinach

Kuriozalna wpadka Jacka Kurskiego. Manipuluje nawet w sprawie Ligi Mistrzów

Kuriozalna wpadka Jacka Kurskiego. Manipuluje nawet w sprawie Ligi Mistrzów
fot. Jarosław Kruk /Shutterstock/Oleh Dubyna

Nie jest żadną tajemnicą, że Jacek Kurski jest wielkim fanem piłki nożnej. Jest to też wciąż najbardziej popularny sport w Polsce i ma miliony oddanych widzów. Dlatego też z olbrzymią satysfakcją prezes TVP ogłosił wczoraj, że po kilku latach nieobecności w publicznych mediach, telewizja narodowa znowu pokaże piłkarską Ligę Mistrzów. Radosną nowinę ogłosił sam prezes Kurski, wczoraj na swoim Twitterze.

 

 

 

 

 

 

TVP udało się pozyskać transmisję do meczów prestiżowych rozgrywek na zasadzie sublicencji, co pozwoli jej transmitować jeden mecz, odbywający się w środy. Co ciekawe, to telewidzowie mają wybrać w internetowym głosowaniu jaki mecz będzie meczem kolejki i jaki tym samym będzie w TVP 1 transmitowany. Brzmi atrakcyjnie, prawda?

Dlatego też kibice rzucili się do głosowania, by jak najszybciej zdecydować o tym, jaki mecz zobaczą dziś wieczorem w “Jedynce”. Wygląda jednak na to, że wynik w ostatniej chwili mógł zostać zmanipulowany.

Długo wygrywał mecz Realu Madryt z APOEL-em Nikozja, jednak jak zwrócił uwagę użytkownik Twittera, nagle pod koniec głosowania stracił 7 procent na rzecz meczu Tottenhamu z Borussią Dortmund, w której gra reprezentant Polski Łukasz Piszczek. W końcu w TVP bardzo dużą wagę przywiązuje się do promowania tego co polskie, prawda? Nawet jeśli następuje to wbrew umówionym zasadom i zgodnie z wolą widzów.

Oczywiście jest prawdopodobne, że fani Tottenhamu i Borusii Dortmund jednak bardzo mocno się zmobilizowali w ostatnich chwilach głosowania i szybko wyklikali zwycięstwo akurat tego starcia. W końcu obie drużyny bez wątpienia mają w Polsce wielkie grono fanów.

Problem jednak w tym, że wyniki internetowej sondy na pewnym etapie głosowania po zsumowaniu nie zamykały się w spodziewanych 100%, a dosyć istotnie je przekroczyły.

https://twitter.com/sebawroclove/status/907676667325317125

Profesjonalizm pracowników TVP powala zatem na kolana. Trudno to inaczej skomentować. Można się tylko domyślać, że po opublikowaniu listy płac propagandystów z głównego wydania “Wiadomości TVP” część pracowników, zapewne zarabiająca dużo mniejsze pieniądze, postanowiła zrobić prezesowi Kurskiemu psikusa. Na szczęście ktoś się w porę zorientował i koniec końców wyniki sondy zamknęły się w 100%. Zwycięzcą został jednak mecz, który odbędzie się dziś wieczorem na Santiago Bernabeu w Madrycie. Wygrał stosunkiem głosów 46,2% do 44,1%.

Prezes Kurski zapewne będzie rozczarowany i nie obejrzy na żywo meczu z udziałem polskiego reprezentanta. Widzowie się nie spisali.

Źródło: Twitter/Sport.tvp.pl

fot. Jarosław Kruk /Shutterstock/Oleh Dubyna

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media - wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.

Michał Kuczyński

Michał Kuczyński - Absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego. Z zamiłowania bloger i autor tekstów o charakterze publicystycznym. Interesuje się polityką i ekonomią. Prywatnie miłośnik piłki nożnej, muzyki rockowej i dobrego kina. Niegdyś zapalony wiolonczelista.
Zapraszam na mojego Twittera - @KuczynskiM

Media Tygodnia

Ładowanie