Po godzinach

Jurek Owsiak dołączy do Lecha Wałęsy? WOŚP nominowana do nagrody Nobla

fot. Shutterstock/Maciej Bledowski

W najnowszej historii Polski tylko jedna osoba miała na tyle duży wkład w działania na rzecz światowego pokoju, by zostać uhonorowanym prestiżową nagrodą Norweskiego Komitetu Noblowskiego i zostać laureatem Pokojowej Nagrody Nobla. 5 października 1983 roku, czyli już niemal 35 lat temu takim wyróżnieniem nagrodzono Lecha Wałęsę.

Dziś można odnieść wrażenie, że sprawa wygumkowania z polskiej historii postaci Lecha Wałęsy to dla obecnego obozu rządzącego kwestia priorytetowa. Żeby zniszczyć jego legendę są gotowi zaangażować niemal wszystkie dostępne im środki, włączając w to nachalną i kłamliwą propagandę czy upolitycznione służby prokuratorskie. Nie ulega wątpliwości, że gdyby tylko istniała możliwość prawna, by Wałęsę pozbawić obywatelstwa, nagrody Nobla czy prezydenckiej emerytury to zrobiliby to bez wahania.

Biorąc pod uwagę natężenie hejtu i wykorzystywanie w mechanizmie dyfamacji i podważania intencji wszelkich dostępnych instrumentów władzy państwowej można odnieść wrażenie, że równie niewygodną dla obozu rządzącego i znienawidzoną postacią jest szef Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy czyli Jurek Owsiak. Dopiero co byliśmy świadkami kolejnej fali hejtu na WOŚP i niepodpartych żadnymi dowodami oskarżeń wobec Owsiaka ze strony ważnych polityków partii rządzącej, a tu szykuje się kolejna. Po raz kolejny, rok po roku, WOŚP została bowiem nominowana do Pokojowej Nagrody Nobla, a Jurek Owsiak już wkrótce może zostać drugim Polakiem, który odbierze tę prestiżową nagrodę. Dziś tę informację przekazał fanpage “Nobel dla WOŚP”.

“Dziś w nocy została zamknięta lista nominacji do Pokojowej Nagrody Nobla na 2018 rok. Miło mi poinformować, że na liście tej znalazła się ponownie kandydatura Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy” – czytamy na Facebooku.

Dziś w nocy została zamknięta lista nominacji do Pokojowej Nagrody Nobla na 2018 rok. Miło mi poinformować, że na liście tej znalazła się ponownie kandydatura Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Opublikowany przez Nobel dla WOŚP na 1 lutego 2018

Informacja o możliwej, drugiej już nominacji pojawiła się tuż przed tegorocznym, “orkiestrowym” finałem. “Super Express” zlecił sondaż, z którego wynikało, że 68 proc. pytanych było za przyznaniem Owsiakowi i WOŚP Nobla. 32 proc. powiedziało “nie”.

Nie ulega wątpliwości, że gdyby nagroda zależała wyłącznie od Polaków, to Jurek Owsiak nagrodę miałby już w kieszeni. Fakt, iż jest nominowany drugi rok z rzędu jest jednak bardzo ważny dla budowania pozytywnego wizerunku Polski na świecie, tak szarganego ostatnio przez obecne władze.

Nie pozostaje zatem nic innego, jak życzyć Jurkowi Owsiakowi sukcesu i dołączenia do Lecha Wałęsy. Gdzieś w pewnej willi na Żoliborzu z pewnością zazgrzytają zęby.

Źródło: FB
fot. Shutterstock

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.

Crowd Media

Redakcja Crowd Media - walimy prosto z mostu, nie boimy się nazywać rzeczy po imieniu. Dołącz do nas. Zarejestruj się i dodaj swój artykuł.

Media Tygodnia

Ładowanie