Po godzinach

Jeden z internautów znalazł zabawny sposób na rozwiązanie kryzysu z powoływaniem członków KRS

Nie milkną echa wczorajszego wystąpienia Andrzeja Dudy, który podczas konferencji prasowej zapowiedział, że chciałby zmian w konstytucji, również w przedmiocie powoływania członków Krajowej Rady Sądownictwa. Opinia publiczna jest w tej kwestii bardzo podzielona. Można spotkać się z głosami, że prezydent zrywa z rolą Adriana. Spora część dziennikarzy zamiast skrytykować Andrzeja Dudę, postanowiła go chwalić, choć zachowanie głowy państwa wygląda trochę na zasadzie: “Ukradłem ci rower, w ramach kompromisu oddam ci przednie koło“.

Bez względu jednak na to, jak politycy postanowią wyjść z impasu związanego między innymi z propozycjami powoływania członków KRS, warto pamiętać, że życie toczy się również poza Sejmem. Można zapytać przysłownego zwykłego Kowalskiego, czy ma on jakiś pomysł na rozwiązanie sporu na lini prezydent-partia rządząca-opozycja?

Okazuje się, że takie pomysły już się pojawiają. Jednym z bardziej rewolucyjnych rozwiązań okazuje się być tzw. reformolotek. Zamiast głowić się nad karkołomnym algorytmem prezydenta, lepiej po prostu zarządzić losowanie. Kto choć raz oglądał losowanie totolotka, ten wie, o co chodzi. Potrzeba tylko zatrudnić słynną kontrolę gier i zakładów i możemy zaczynać.

https://twitter.com/adzgb/status/912345490175528961

Jak widać, na zdjęciu przedstawione są trzy komory z napisem Sejm, Senat i Sąd Najwyższy. Wprowadza to co prawda trochę zmieszania, gdyż nie do końca wiadomo co autor miał na myśli. Czy pomysłodawca chce wylosować tylko nominatów do KRS, czy też nowych sędziów SN, a może wszystkich parlamentarzystów? W sumie to niegłupie rozwiązanie. Gdyby tak gadające głowy wybierać nie w drodze wyborów powszechnych, a w zwykłym losowaniu? Gorzej na pewno nie będzie. Może być tylko lepiej…

fot. flickr/ Sejm RP

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media - wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.

Media Tygodnia

Ładowanie