Polityka i Społeczeństwo

Gigantyczna wpadka rządowej kampanii wymierzonej w sądy. To zdjęcie zostało szybko skasowane

Gigantyczna wpadka rządowej kampanii wymierzonej w sądy. To zdjęcie zostało szybko skasowane
fot. flickr/Sejm RP/Twitter

O kampanii billboardowej, za pomocą której Prawo i Sprawiedliwość pragnie przekonać Polaków do konieczności zreformowania wymiaru sprawiedliwości zgodnie z pomysłem rządzącym, wiele już napisano. PiSowi dostało się za to, że kampania finansowana jest de facto przez spółki Skarbu Państwa, jej celem jest nachalna propaganda i pośrednio uderzenie w Andrzeja Dudę, po tym jak prezydent w lipcu zdecydował się na zawetowanie dwóch ustaw: o Sądzie Najwyższym i o Krajowej Radzie Sądownictwa.

Cała akcja zakończyła się jednak spektakularną klapą. Szybko wydało się, że za wszystkim stoją pieniądze ze spółek publicznych, a celem nie jest uzdrowienie wymiaru sprawiedliwości, a ordynarna propaganda. Wygląda na to, że “ciemny lud” tego nie kupił. W internecie PiS poniósł dotkliwą klęskę. Akcja partii rządowej pod kryptonimem #SprawiedliweSądy poległa w starciu z wykreowanym oddolnie pomysłem – #PartyjneSądy.

Oczom opinii publicznej umknęła jednak zabawna kompromitacja medialnych strategów dobrej zmiany, którzy na Twitterze zamieścili dosyć niefortunną grafikę. Brzmi ona: “Sprawiedliwie i niezawisłe sądy. Jak chcemy to zmienić.” Wpis został bardzo szybko skasowany. Na całe szczęście w internecie nic nie ginie, ani nie zostaje zapomniane. Ktoś po prostu zrobił zdjęcie i puścił je w obieg…

Wygląda na to, że PiS mówi prawdę tylko wtedy, gdy się pomyli. Mamy tu do czynienia z klasycznym przykładem zabawnej freudowskiej pomyłki. Niby dobra zmiana walczy o usprawnienie wymiaru  sprawiedliwości, ale tak naprawdę rozchodzi się wyłącznie o podporządkowanie trzeciej władzy, tak by partyjne sądy nie przeszkadzały Kaczyńskiemu i spółce w ich działaniach.

Biorąc pod uwagę klęskę akcji #SprawiedliweSądy w sieci, wpadka z grafiką stanowi jej piękne podsumowanie…

fot. flickr/Sejm RP/Twitter

POLUB NAS NA FACEBOOKU

[wpdevart_like_box profile_id=”539688926228188″ connections=”show” width=”600″ height=”220″ header=”big” cover_photo=”show” locale=”pl_PL”]

 

Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Media Tygodnia
Ładowanie