Polityka i społeczeństwo

Gigantyczna wpadka MSZ. Mieli rozpocząć ważne rozmowy, ale zapomnieli o… partnerach

Kryzys dyplomatyczny trwa. Wyciekła instrukcja dla ambasadorów
Fot. Flickr

Ministerstwo Spraw Zagranicznych nie ma ostatnio dobrej passy. Świeżo upieczony szef resortu Jacek Czaputowicz publicznie przyznał, że to nie on miał zastąpić orła dyplomacji Witolda Waszczykowskiego na stanowisku ministra.

Trudna sytuacja rodzimej dyplomacji w dużej mierze wynika z postępującej izolacji naszego kraju na arenie europejskiej, jak i międzynarodowej. Oliwy do ognia dolał ostatni kryzys w relacjach polsko-izraelski spowodowany procedowaną w polskim Sejmie nowelizacją ustawy o IPN, wprowadzającą kary za używanie sformułowania polskie obozy zagłady. Na domiar złego wczoraj wyciekła tajna instrukcja dla ambasadorów, mówiąca o tym jak nasi dyplomaci mają sobie radzić z najnowszym kryzysem.

Tym razem Ministerstwo Spraw Zagranicznych przeszło jednak samo siebie. Jak donosi twitterowe konto MSZ wczoraj wieczorem odbyło się pierwsze spotkanie członków Zespołu ds. Dialogu Prawo-Histroczynego z państwem Izrael. Sęk w tym, że przedstawiciele Izreala byli nieobecni, zaś samo spotkanie zaplanowane zostało w szabas, kiedy Żydzi nie pracują.

MSZ zorientowawszy się w swojej wpadce szybko tweeta skasowało. Jednakże znalazł się złośliwy internauta, który wykonał screena. W końcu w internecie nic nie ginie, ani nie zostaje zapomniane.

Rekonstrukcja rządu miała w dużej mierze na celu ucieczkę do przodu i podreperowanie wizerunku polskiej dyplomacji. Dziś już wiemy, że nie będzie to możliwe. Póki co resort pod wodzą Jacka Czaputowicza zdaje się konkurować, a często nawet przewyższać poziom niekompetencji prezentowany przez poprzedników. A to samo w sobie jest nie lada wyczynem…

fot. flickr/KPRM

 POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media - wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.

Media Tygodnia

Ładowanie