Polityka i społeczeństwo

Giertych w zabawny sposób komentuje spór na linii Macierewicz-Duda. Ten tweet wywołał burzę w sieci

Roman Giertych ujawnia kulisy upadku rządu PiS
fot. Twitter

Spór na linii Andrzej Duda-Antonii Macierewicz od dłuższego czasu rozgrzewa opinię publiczną. Tajemnicą poliszynela jest to, że obaj panowie, eufemistycznie rzecz ujmując, za sobą nie przepadają. Relacje prezydenta z ministrem obrony narodowej można w zasadzie scharakteryzować jako lodowate. W trakcie ostatnich dwunastu miesięcy mieliśmy do czynienia z wieloma salwami na tym froncie. Miała miejsce wymiana uprzejmości za pomocą listów, publiczna krytyka ministra ze strony głowy państwa, czy wreszcie odmowa wręczenia przez Dudę nominacji generalskich oficerom wskazanym przez MON.

Jak widać, temperatura sporu nie maleje. Tym bardziej ciekawa jest niedawna wypowiedź doradcy prezydenta prof. Andrzeja Zybertowicza, który pokusił się o zdiagnozowanie przyczyny sporu stwierdzając, że konflikt między głową państwa a szefem MON wynika ze zderzenia dwóch (silnych) osobowości.

Do słów prezydenckiego doradcy postanowił się odnieść na Twitterze Roman Giertych, który stwierdził, że owszem, mamy do czynienia ze zderzeniem dwóch silnych osobowości, z tym że obie występują po stronie Antoniego Macierewicza.

Wygląda zatem na to, że Giertych za jednym zamachem krytykuje Dudę, jako osobę bez charakteru i kręgosłupa moralnego, stwierdzając jednocześnie, że Antoni Macierewicz cierpi na zaburzenia osobowości. W ten sposób były wicepremier wbija obu panom mocną, a jednocześnie zabawną szpilę.

Warto zauważyć, że wpis Giertycha wywołał w sieci znaczną reakcję. Internauci w komentarzach podzielili się na tych, którzy postanowili wyśmiać Dudę i Macierewicza i na tych, którzy zripostowali się Giertychowi, wytykając mu, że sam cierpi na rozdwojenie jaźni.

Giertychowi odpisała na Twitterze nawet była szefowa Wiadomości, Marzena Paczuska:

Jak widać, spór na linii Duda-Macierewicz nie tylko prędko nie ucichnie, ale i będzie fascynował opinię publiczną w nadchodzących miesiącach, rozgrzewając ją do czerwoności…

fot. Facebook

POLUB NAS NA FACEBOOKU

 

Facebook Comments

Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media - wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.

Media Tygodnia

Ładowanie