Polityka i społeczeństwo

Dobra zmiana polując na TVN popełniła ogromny błąd. Nie uwierzycie, na co powołała się KRRiT nakładając karę na stację

O karze nałożonej przez Krajową Radę Radiofonii i Telewizji na stację TVN, opiewającej na kwotę 1,48 miliona złotych wiele już napisano. KRRiT postanowiła ukarać TVN za relacjonowanie przez stację protestów sejmowych z grudnia 2016 roku. W komunikacie Rady czytamy: “KRRiT po przeprowadzeniu postępowania dotyczącego sposobu relacjonowania w programie TVN24 wydarzeń w Sejmie RP i pod Sejmem RP w dniach 16-18 grudnia 2016 r. stwierdziła, iż spółka TVN SA, nadawca programu TVN24, naruszyła artykuł 18 ust. 1 i 3 ustawy o radiofonii i telewizji poprzez propagowanie działań sprzecznych z prawem i sprzyjanie zachowaniom zagrażającym bezpieczeństwu”.

Co ciekawe mało kto wie lub mówi o tym, że KRRiT w uzasadnieniu swojej decyzji powołała się na wyrok Sądu Najwyższego. Wszystko byłoby w zasadzie w porządku, gdyby nie fakt, że ów wyrok SN pochodzi z roku 1973 r. to jest z czasów głębokiego PRL, kiedy to władza za pomocą represji i cenzury walczyła jak mogła w wolnymi mediami.

Krajowa Rada powołuje się zatem na stanowisko Sądu Najwyższego, które stanowi, że profesjonalni dziennikarze muszą zachować szczególną ostrożność, kiedy relacjonują sytuację konfliktowe, które mogą wywołać zagrożenie dla bezpieczeństwa obywateli. Wygląda zatem na to, że to TVN, a nie politycy, którzy w Sejmie zrobili sobie hucpę, uchwalając budżet w sali plenarnej, jest winny zagrożenia porządku publicznego, wywoływania konfliktu.

Nie ma to jak odwrócić kota ogonem i to w iście pisowskim stylu. Tylko dobra zmiana potrafi zrobić komunistycznego prokuratora Piotrowicza twarzą walki o “reformę sądów”, powołując się przy tym na wyroku z czasów PRL by rozprawiać się z niezależnymi i nieprzychylnymi sobie mediami…

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media - wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.

Media Tygodnia

Ładowanie