Polityka i społeczeństwo

Co mają wspólnego Donald Trump i Antoni Macierewicz? Więcej niż może się wydawać

Do tego, że Antonii Maciereiwcz jest postacią kontrowersyjną zdążyliśmy się już przyzwyczaić. Były minister obrony narodowej znany jest nie tylko z zamiłowania do teorii o smoleńskim zamachu, z którego uczynił trampolinę w swojej politycznej karierze. Macierewicz to także miłośnik wszelakich teorii spiskowych, mitoman i bajkopisarz.

Swego czasu niemały skandal wywołały słowa byłego szefa MON, o tym że francuskie niszczyciele Mistral zostały przez Egipt sprzedane Rosji za dolara. W międzyczasie miało miejsce fiasco z przetargiem na śmigłowce Caracal, z ust ministra padły obietnice dostarczenia maszyn we współpracy z Ukrainą i wiele, wiele innych nietrzymających się kupy obietnic.

Okazuje się jednak, że czołowy polityk PiS ma wiele wspólnego z Donaldem Trumpem, przynajmniej w kwestii zamówienia na wojskowe samoloty. 

Mianowicie jak donosi RMF FM, powołując się na Independent, prezydent USA podczas konferencji prasowej ogłosił, że Stany Zjednoczone sprzedały Norwegii nowoczesne myśliwce F-52. Problem w tym, że takie samoloty nie istnieją. Można nimi jedynie zagrać w popularnej grze komputerowej Call of Duty.

Przyznacie sami, że Donald Trump zachował się zupełnie jak nasz Antoni. Ba, można nawet pokusić się o stwierdzenie, że go przebił, a to jak wszyscy powszechnie wiemy nie jest zadaniem łatwym. Panie (były) ministrze, czas na Pana ruch…

Źródło: rmf24.pl

fot. Shutterstock/Grand Warszawa/  Evan El-Amin

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media - wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.

Media Tygodnia

Ładowanie