Po godzinach

Co łączy Krystynę Pawłowicz z Gwiezdnym Wojnami? To zdjęcie robi furorę w sieci

Już za dwa tygodnie światowa premiera kolejnej części kultowej sagi Gwiezdnych Wojen. Tym razem na ekrany wejdzie film zatytułowany „Ostatni Jedi”. Nieznana jest co prawda fabuła kolejnej części, choć w sieci pełno jest spekulacji, zapowiedzi, czy trailerów.

Internauci prześcigają się na grafiki i memy, które odnoszą się treścią do uniwersum Star Wars. Okazuje się, że fenomen ten wkroczył również do świata polityki. Jeden z internautów zauważył zaskakujące podobieństwo pomiędzy posłanką PiS Krystyną Pawłowicz, a legendarną postacią ze świata Gwiezdnych Wojen – Jabbą the Hutem. 

https://twitter.com/xkubiak/status/936501862706110465

Przyglądając się powyższemu tweetowi trudno nie zauważyć, że manieryzm obu postaci jest wręcz identyczny. W sieci od razu ruszyły spekulacje, co do tego, czy Pawłowicz stanowiła pierwowzór dla siejącego postrach Hutta?

Pytanie jest o tyle zasadne, że Jabba the Hut jest galaktycznym gangsterem zamieszkującym pustynną planetę Tatooine, który słynie z tego, że nie przebiera w słowach ani w czynach, by rozprawić się ze swoimi przeciwnikami. Podobnie zresztą jak posłanka PiS, która znana jest z bezpardonowego atakowania swoich wrogów politycznych, jak i z tego, że nie przebiera przy tym w słowach.

Tak jak w świecie Gwiezdnych Wojen nikt nie chciał wpaść w objęcia Jabby, o czym w jednym z filmów boleśnie przekonał się Han Solo (grany przez Harrisona Forda), tak i polscy politycy nie chcą stać się ofiarą żartów lub ataków ze strony posłanki PiS.

Nie posądzamy oczywiście twórców legendarnej sagi o wzorowanie jednej z kluczowych postaci sagi na Krystynie Pawłowicz, ale musicie sami przyznać, że podobieństwa w zachowaniu są uderzające…

fot. flickr/Sejm RP

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.

Rafał Nowakowski

Facebook

Facebook By Weblizar Powered By Weblizar

Media Tygodnia

Ładowanie