Polityka i społeczeństwo

Cały świat dowie się, jak PiS zakłamuje historię. Dudę i Morawieckiego czeka przykra niespodzianka w Davos

Dziś rozpocznie się kolejne Światowe Forum Ekonomiczne w szwajcarskim Davos. Polska szykuje na nie silną reprezentację. Na spotkaniu mają pojawić się m. in. premier Mateusz Morawiecki, prezydent Andrzej Duda, prezesi Narodowego Banku Polskiego, Komisji Nadzoru Finansowego i wielu polskich spółek. W najznamienitszym gronie, w mroźnym kurorcie zamierzają ocieplić wizerunek naszego kraju. Niestety, może im się nie udać, gdyż organizatorzy pozwolili przyjąć ich, dosłownie, złą prasą.

Otóż każdy z uczestników Forum otrzyma od organizatora egzemplarz prestiżowego pisma “The Wall Street Journal.” Na jego pierwszej stronie widnieje artykuł zatytułowany “Polska umniejsza rolę historyczną Wałęsy”.

Gazeta przywołuje dokonania Lecha Wałęsy. Pada teza, że Wałęsa „jest wyrzucany z oficjalnej pamięci przez popularną partię polityczną, która podobnie do innych w Europie przebudowuje tę demokrację, którą sama pomogła zbudować ”. Wg amerykańskich dziennikarzy Prawo i Sprawiedliwość rujnuje niemal trzydziestoletnie dążenia Polski do wzoru zachodniego państwa, ” [PiS] tworzy przy tym nowy rodzaj demokracji, zgodny z populistyczną, nacjonalistyczną wizją”. Przywołano wypowiedź samego premiera o tym, że po roku 1989 nie doszło do wymiany elit związanych z minionym systemem. “WSJ” wymienia kolejne przy tym kolejne posunięcia PiS: od rozprawy z Trybunałem Konstytucyjnym po walkę z Sądem Najwyższym. Do tego „Przebudowa kraju przez PiS objęła również muzea, aby zrobić miejsce dla nowej opowieści o polskiej historii”.

Artykuł, który trafi do rąk wszystkich gości prestiżowego Forum za pewne nie pomoże polskiej delegacji w realizacji śmiałego zadania jakim ma być poprawa wizerunku Polski na świecie. Forum Ekonomiczne w Davos daje niepowtarzalną okazję do półformalnych spotkań. Wydaje się, że w zastanych warunkach nie pomoże Dudzie i Morawieckiemu nawet najlepsza prezencja.

fot. flickr/KPRM

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media - wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.

Media Tygodnia

Ładowanie