Po godzinach

Bo Kennedy wielkim Polakiem był. W tak absurdalny sposób rządzący kuszą obywateli

Wojska Obrony Terytorialnej to jeden ze sztandarowych pomysłów ministra obrony narodowej Antoniego Macierewicza. Szef MON wielokrotnie podkreślał, że Polska musi być gotowa na tzw. hybrydowy atak zielonych ludzików, który z powodzeniem przyczynił się do destabilizacji sytuacji na wschodniej Ukrainie.

Krytycy pomysłu ministra zarzucają mu, że tworzy on de facto swoją prywatną armię. Opinia publiczna była swego czasu zaniepokojona informacją, że dowództwo WOT ma być wyłączone z normalnego systemu dowodzenia, podlegając bezpośrednio ministrowi obrony.

Z kolei sceptycy zwrócili uwagę na fakt, że sposób organizacji formacji i szkolenia jej członków spowoduje, że Wojska Obrony Terytorialnej będą miały niewielką realną wartość bojową, zaś tzw. zielone ludziki to przeważne elitarne oddziały specjalne…

Trudno nie odnieść wrażenia, że projekt WOT już na starcie pozbawiony jest większego sensu. Nie zmienia to faktu, że wokół Wojsk Obrony Terytorialnej ciągle jest głośno. Najnowszy przykład zabawnej wpadki miał miejsce niedawno, gdy na jednym z twitterowych profili zamieszczono ulotkę rekrutacyjną do Wojsk Obrony Terytorialnej.

Mianowicie stowarzyszenie Młodzi Demokraci postanowiło pochwalić się pismem, które jeden z ich kolegów otrzymał od Wojskowej Komendy Uzupełnień. Pismo/ulotka zaczynają się od zacytowania słynnych słów prezydenta USA Johna F. Kennedy, tylko w lekko zmienionej wersji..

https://twitter.com/SMDWarszawa/status/917726048946675714

Okazuje się, że Kennedy wielkim Polakiem był.

Część internautów nie dało wiary powyższemu wpisowi, zarzucając Młodym Demokratom kłamstwo i domagając się opublikowania pełnej wersji pisma węsząc, że może być to klasyczny fake news.

Okazuje się jednak, że SMD jest w posiadaniu całości pisma, które zostało podpisane, wraz z kopertą ze stemplem pocztowym.

W piśmie WKU zachęca do zostania Terytorialsem, obiecuje ciekawe wyzwania, dużo przygód i godziwy żołd. Choć trzeba przyznać, że to przeróbka cytatu JFK zgarnia pełną pulę…

fot. flickr/KPRM/wikimedia

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media - wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.

Media Tygodnia

Ładowanie