Polityka i społeczeństwo

Biedroń masakruje posłów PiS. Jeżeli ten pomysł wejdzie w życie, dobrej zmianie nie będzie do śmiechu

Temat reformy sądownictwa forsowanej przez Prawo i Sprawiedliwość wraca jak bumerang. Po serii lipcowych protestów, kiedy to setki tysięcy osób wyszły na ulicę, by wyrazić sprzeciw w sprawie zawłaszczania wymiaru sprawiedliwości przez polityków, interweniować musiał prezydent Andrzej Duda, który zdecydował się zawetować dwie z trzech ustaw, proponowanych przez dobrą zmianę. Od tamtego czasu trwają nieustanne dywagacje, czy głowa państwa zaczęła grać na siebie, czy też był to kolejny element misternego planu realizowanego skrzętnie przez Jarosława Kaczyńskiego?

Jedno jest pewne. Kwestia planowanej reformy sądownictwa rozpala opinię publiczną do czerwoności. Wczoraj oliwy do ognia postanowił dolać Robert Biedroń, który na Twitterze zaproponował, by wzorem ustawy dezubekizacyjnej pozbawić w przyszłości emerytur posłów, którzy głosowali za niekonstytucyjnymi zmianami w sądownictwie.  

Jak widać, wpis prezydenta Słupska spotkał się z bardzo dużym zainteresowaniem internautów. Na Twitterze rozgorzała dyskusja co do zasadności propozycji Biedronia. Pojawiły się nawet obawy o los Krystyny Pawłowicz, która jak powszechnie wiadomo, lubi sobie dobrze zjeść. Posłanka PiS pozbawiona emerytury musiałaby przecież na stare lata głodować.

Jednocześnie pojawiła się propozycja, by rozszerzyć katalog osób, które stracą emeryturę o dublerów w TK, premier, prezydenta i wielu wielu innych…

Nie miałaby to być zemsta, a jedynie wymierzenie kary.

Mówi się, że kto od miecza wojuje, ten od miecza ginie. W przypadku PiS propozycja Biedronia, choć dziś mało realna, może zostać w przyszłości zrealizowana…

fot. Łukasz Capar, źródło: UM Słupska

    POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media - wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.

Media Tygodnia

Ładowanie