Polityka i społeczeństwo

Andrzej Duda ostro o poprawkach PiS do ustaw sądowych. Kaczyński nie będzie zadowolony

Opinia publiczna w Polsce żyje obecnie przepychanką wokół dwóch projektów prezydenckich ustaw sądowych: o Sądzie Najwyższym i o Krajowej Radzie Sądownictwa, które Andrzej Duda złożył w Sejmie w drugiej połowie września. Jak donosiliśmy wczoraj, osoba z otoczenia głowy państwa zdradziła, że jeżeli ustawy sądowe zostaną zbytnio zmodyfikowane i wrócą na biurko prezydenta w kształcie podobnym do aktów, które w lipcu głowa państwa zawetowała, to Duda po raz kolejny skorzysta z prawa weta.

Dziś do sprawy odniósł się sam prezydent, który przebywa obecnie z wizytą w Wietnamie. Andrzej Duda stwierdził, że posłowie i senatorowie mają prawo do zgłaszania poprawek, jednakże on stanowczo określił granice zmian dopuszczalnych w obu ustawach, stwierdzając, że przekroczenie tych granic oznaczać będzie niemożliwość podpisania przez niego obu aktów prawych, tak jak to miało miejsce w lipcu.

Prezydent stwierdził: “przypomnę, że 26 września złożyłem dwa projekty ustaw, złożyłem je w Sejmie, gdzie nad ustawami posłowie i senatorowie pracują. Nie jest dla mnie niczym w związku z tym zaskakującym, że posłowie chcą złożyć poprawki. To jest ich prawo”.

https://twitter.com/tvp_info/status/936171873104252928

Następnie prezydent stwierdził: “Natomiast ja też i określiłem, jakie są granice tego, co postrzegam jako dopuszczalną zmianę w tych ustawach i powiedziałem, że na powrót do tych rozwiązań, które zakwestionowałem w lipcu, z którymi się nie zgodziłem i dlatego były weta do ustaw, że na to się nie zgodzę i to jest ta granica, którą wtedy wytyczyłem…” 

Wyglada zatem na to, że Andrzej Duda wysyła jasny sygnał do obozu PiS, że nie zawaha się po raz kolejny odmówić podpisania ustaw jeżeli poprawki, które zgłoszą parlamentarzyści zjednoczonej prawicy, wyjdą poza ramy, które prezydent ustalił z Jarosławem Kaczyńskim…

 

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.

Media Tygodnia

Ładowanie