Polityka i społeczeństwo

5 najbardziej niepokojących wypowiedzi Antoniego Macierewicza [WIDEO]

Macierewicz osłabia najważniejsze siły pancerne
fot.Grand Warszawa/ Shutterstock

W zeszłym tygodniu zastanawialiśmy się nad tym kto jest najgorszym ministrem w rządzie Beaty Szydło. Nie było łatwo, gdyż konkurencja do nagrody politycznych złotych malin była bardzo zażarta.  Po dogłębnej analizie, na czele rankingu uplasowali się ex aequo Antoni Macierewicz i Zbigniew Ziobro .

Żeby rozstrzygnąć ten remis, konieczna była dogrywka. Zapytaliśmy więc o zdanie o internautów. Przytłaczająca większość z Was opowiedziała się po stronie Ministra Obrony Narodowej

Macierewicz

Postanowiliśmy zatem bliżej przyjrzeć się politycznej działalności Antoniego Macierewicza. Szef MON to postać ekscentryczna, której wypowiedzi pozwalają poddać pod wątpliwość jego wiedzę, wyczucie i klarowność umysłu.

Minister obrony dał się poznać jako zapalony wyznawca religii smoleńskiej i propagator teorii o stosowaniu broni elektromagnetycznej. Macierewicz zamiast wzmacniać armię, rozbraja ją. Anulował przetarg na Caracale, obiecywał dostarczenie nowych śmigłowców w 3 miesiące, wprowadził apele smoleńskie do repertuaru każdej uroczystości państwowej. Jego rozważania o tunelu aerodynamicznym, czy rozpylaniu mgły na smoleńskiej łące przeszły już do legendy.

O niekompetencji ministra Macierewicza można by spokojnie napisać doktorat. Co prawda nie obronilibyśmy go u Ojca Rydzyka, ale na pewno jakaś uczelnia podjęłaby się trudu opublikowania tego wiekopomnego dzieła.

Nie będziemy jednak ministra zbytnio łajać. Zamiast tego sprawdziliśmy internety w poszukiwaniu najbardziej absurdalnych wypowiedzi tego polityka. Naprawdę było z czego wybierać.

Skoro nie możemy Macierewicza zmienić na lepszy model, to warto się chociaż pośmiać. W końcu śmiech to zdrowie, Choć w przypadku Ministra to bardziej śmiech przez łzy, łzy goryczy…

  • Rosja kupiła Mistrale za dolara

Orzeł dobrej zmiany, Antoni Macierewicz oznajmił niedawno, że Egipt sprzedał Rosji 2 Mistrale za dolara. Chyba dowiedział się o tym podczas podróży z Waszczykowskim na San Escobar.

Minister obrony narodowej swoją wypowiedział wywołał niemały skandal dyplomatyczny, zaś rząd Francji jest na nas obrażony do dziś. Twierdzenia Macierewicza nie znalazły potwierdzenia w rzeczywistości. A to nowość…

  • Testowanie broni elektromagnetycznej na Polakach

Minister Antoni Macierewicz twierdzi, że broń elektromagnetyczna jest stosowana do eksperymentowania na Polakach. Dowodów jak zwykle brak. Choć Macierewicz wie dokładnie, gdzie taki proceder miał miejsce…

  • Generał Błasik zginął w zamachu smoleńskim

Klasyka gatunku.  Bez odniesień do katastrofy smoleńskiej Antoni Macierewicz nie jest w stanie przeżyć jednego dnia, czyli wyznawca teorii spiskowych jak zwykle w formie.

  • Powstanie Warszawskie było dla Józefa Piłsudskiego bodźcem od odbudowy Wojska Polskiego

Zdaniem Antoniego Macierewicza, zarówno Piłsudski jak i Roman Dmowski czerpali garściami z doświadczeń powstania warszawskiego. Pomijając drobny Fakt, że Piłsudski zmarł w 1935 roku, zaś lider endecji w 39 roku, to reszta prawie się zgadza. W końcu samego powstania warszawskiego minister nie wymyślił.

Macierewiczowi ewidentnie plącze się historia, choć ministrowi zakochanemu w teoriach spiskowych, najwyraźniej trudno jest odróżnić rzeczywistość od mrzonek…

  • Smoleńsk to gorzej niż zbrodnia

Antoni Macierewicz nie zwykł przebierać w słowach. W powyższym nagraniu stwierdza, że Smoleńsk to gorzej niż zbrodnia. Cała akcja, zdaniem ministra, jest prowadzona z premedytacją, zaś rząd, prokuratura i media nie ustają w wysiłkach, by zakopać prawdę i oczernić ofiary.

Byłyby to nawet śmiesznie, gdyby jednocześnie nie było tragiczne. PiS, z Antonim Macierewiczem na czele, uczynił z katastrofy smoleńskiej główne źródło politycznego paliwa i posłużył się tragedią, żeby podzielić Polaków.

Macierewicz przy każdej okazji sugeruje zamach lub wręcz rzuca oskarżeniami, które nie mają żadnego pokrycia w rzeczywistości…

Jak widać Antonii Macierewicz zasłużenie zwyciężył w naszym rankingu na najgorszego ministra w rządzie PiS. Jego działalność jest tak szkodliwa i przynosi tyle złego, że podziały społeczne, wywołane między innymi propagowaniem teorii zamachu smoleńskiego, pozostaną w naszym kraju na długo po odejściu ministra z polityki. Może się to okazać jego największym osiągnięciem….

fot.Grand Warszawa/ Shutterstock

Facebook Comments

Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media - wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.

Media Tygodnia

Ładowanie