Po godzinach

12 filmów, które wprawią cię w świąteczny nastrój

W kinach świątecznie króluje “Firmowa Gwiazdka”. Jennifer Aniston lekko się postarzała, ale dla mnie wciąż jest piękną Rachel, tą od Rossa, choć tym razem nieco wredną. Nie napiszę o tym filmie, bo jestem ciekawa innych opinii, w końcu sama nie jestem obiektywna. Nie będzie też o Kevinie, ani o Świętach w krzywym zwierciadle – standard telewizyjny lat 90. Mam swoich niezawodnych faworytów, by wprawić się w świąteczny nastrój.

Świąteczne filmy

12. 4 gwiazdki

Vince Vaughn i Reese Witherspoon’s muszą zaliczyć 4 różne imprezy świąteczne. Reese zawsze ładna, Vince zawsze brzydki, a dzieci zawsze wkurzające. Komedia w stylu – śmiech przez łzy, bo przecież kto zamiast zaliczania obowiązkowych  “gwiazdek”, nie wolałby po prostu zjeść, pogadać, opcjonalnie obejrzeć po kolei wszystkich filmów w telewizji, dopóki nie trzeba pójść na pasterkę lub spać?

Świąteczne filmy

11. Elf

Człowiek – dziecko, czyli Will Ferrell. Tylko on mógł stworzyć postać tego ciamajdowatego Elfa, który jest absolutnie oderwany od rzeczywistości… pewnie dlatego, że z niej nie pochodzi, ale wokół Zooey Deschanel potrafi się zakręcić, a może ona wokół niego? Ach te baby. Film dla starszych i młodszych.

10. Grinch: świąt nie będzie

Jako fanka Jimmiego Carrey’a, jego szponów, dziwnych min i przyklejania języka do zamarzniętej poręczy, film zobaczyć musiałam. Jeden z tych, w których urocza dziewczynka nawraca sfrustrowanego brzydala. Sama czasem czuję się jak Grinch, zwłaszcza gdy sernik wypłynie z blaszki.

Świąteczne filmy

9.  Dziennik Bridget Jones

Ten sweterek z reniferami Colina Firtha mówi wszystko, ale film de facto o świętach nie jest. Jest zaś o singielce Bridget, której kolejne przygody wciąż widzimy na ekranach kin. Świąteczne/zimowe elementy przewijają się przez cały film, zwłaszcza gdy główna bohaterka postanawia wybiec na śnieg w samych majtkach. Dawno nie widziałam… tak śniegu, jak i Bridget. Trzeba nadrobić.

Świąteczne filmy

8. About a Boy

Bardzo samotny, bardzo smutny, bardzo przystojny gość w średnim wieku, który szuka pocieszenia na spotkaniach samotnych matek. Tymczasem poznaje chłopca, który odmienia jego kawalerskie życie. Święta tylko w tle, ale Hugh Grant na pierwszym planie z pewnością umili (przed)świąteczne chwile.

Świąteczne filmy

7. Czekając na cud

4 historie, 4 postacie, w tym piękna Penelope Cruz we własnej osobie. Wzruszający, zabawny, nieco nostalgiczny i niesamowicie świąteczny.

Świąteczne filmy

6. Listy do M

Nie jestem fanką polskiego kina, a spis nie jest obiektywny, mam nadzieję, że jest to dość jasne. “Listy do M.” musiały się jednak znaleźć w świątecznym kanonie filmów. Jest Karolak, jest Adamczyk, Stuhr, Małaszyński, trochę śniegu i dużo heheszków. Ciepły i zabawny film dla każdego. Część druga w podobnym stylu.

Świąteczne filmy

5. Zły Mikołaj

Ten Mikołaj nie lubi dzieci, nie lubi świąt i nie lubi ludzi, może poza kobietami, które może bzyknąć. Taki Grinch dla dorosłych. Co roku przebiera się za Mikołaja, nieco wychudzonego i zawsze zalanego, który okrada drogie sklepy. Tym razem i on poznaje wyjątkowego dzieciaka, a resztę trzeba zobaczyć, zwłaszcza gdy jest się świątecznym gburem.

Od tego momentu kolejności nie jestem w stanie ustalić.

Świąteczne filmy

4. Ja cię kocham, a ty śpisz

Ona sprzedaje bilety na stacji, on prawie wpada pod pociąg. Ona przytomna, on nie. Ona zakochana w nim, a on ma fajnego brata. Za dużo zdradziłam? Chyba nie, przecież wszyscy znają ten film, a ja uwielbiam. Bez niego nie ma świąt.

Świąteczne filmy

3. Zostańmy przyjaciółmi

Ryan Reynolds zazwyczaj wygląda genialnie, ale nie tym razem, a przynajmniej nie przez cały film. Kochany grubasek, śmiertelnie zakochany w swojej licealnej koleżance, dostaje na twarz “friend zone”. Wyjeżdża gruby, wraca chudy, do tego z Anną Faris, znaną ostatnio z serialu “Mamuśki”. A wszystko w świątecznej aurze.

Świąteczne filmy

2. The Holiday

Dwie przepiękne kobiety, jedna z USA, a druga z UK. Jedna mieszka w wypasionym domu w LA, druga w przytulnej chatce na brytyjskiej wsi (z psem oczywiście). Obie mają problemy sercowe i obie chcą od nich uciec jak najdalej się da. A gdyby tak wymienić się rolami i zaangażować do tego Jack’a Black’a oraz Jude’a Low’a? Do tego doskonała muzyka i świąteczny nastrój w pełni.

Świąteczne filmy

1. To właśnie miłość

Plejada gwiazd, miłość z nutką goryczy i piękno z odrobiną brzydalstwa. Jasełka, najazd rodzinny, nieplanowana miłość i Claudia Schiffer (choć tylko przez chwilę). Film, który w święta trzeba zobaczyć, inaczej karp nie będzie smakował.

Macie swoje ulubione świąteczne produkcje?

 

Facebook Comments

Kinga Górska

Bez kija lub czekolady nie podchodź. Blogerka, fanatyczka dobrego jedzenia i miłośniczka psów w każdej postaci, byle na surowo. To do niej trafiają teksty crowdersów. Skontaktuj się na: kontakt@crowdmedia.pl

Media Tygodnia

Facebook

Facebook By Weblizar Powered By Weblizar